Připravujeme pro vás novou prezentaci.
FacebookInstagramLinkedIn
KategorieBrandsStores

Rumu se v Česku daří, značka Heffron reaguje rozšířením portfolia

06.12.2021

Heffron patří mezi nejúspěšnější produkty Palírny U Zeleného stromu, nejstarší palírny v Evropě. Přesto, že je na trhu poměrně krátce, stal se v loňském roce druhým nejprodávanějším produktem ve své kategorii a v meziročním srovnání nadále roste. 
 

Rumu se v Česku daří, značka Heffron reaguje rozšířením portfolia

Základem Heffronu Original je 5 let stařený rum z Panamy, který je dopracován podle originální receptury master blendera prostějovské Palírny U Zeleného stromu. Svým příběhem i názvem odkazuje na osud československých legií v Rusku, které podnikly po skončení první světové války nedobrovolnou cestu kolem světa. „Z přístavu Vladivostok se velká část legionářů vydala přes Tichý oceán do Ameriky, poté jejich cesty vedly nejčastěji vlakem z Vancouveru či San Francisca na východní pobřeží a odtud na starý kontinent. Část z nich jela do Evropy lodí přes Panamský průplav. Jméno Heffron nesla poslední loď, která vezla československé legie právě přes Panamu. A po ní jsme na počest všech legionářů, kteří prokázali neuvěřitelnou statečnost a odhodlání v boji za svobodu a spravedlnost, naši značku Heffron pojmenovali,“ vysvětluje Michal Kučera, brand manažer značky. 
Heffron Original má lehce nasládlou a výraznou chuť s nádechem vanilky, karamelu a doznívajícími dřevitými tóny. Ty jsou dány pětiletým zráním v sudech z amerického dubu. Má velmi vytříbené aroma, které mimo jiné ovlivňuje tropické podnebí Panamy. „Heffron vzniká v těsné spolupráci s naší partnerskou palírnou v Panamě, kde ho nechávají zrát v sudech a odkud pak putuje až k nám do Prostějova,“ popisuje Kučera. Heffron má průhledné skleněné lahve, které dávají vyniknout jeho zlatavé barvě. Ty letos prošly spolu s etiketou redesignem a původní Heffron dostal přídomek Original. Receptura, kterou si Češi oblíbili, však zůstala stejná. 

Nejstarší palírna v Evropě nyní tuto značku rozšiřuje o čtyři novinky. Reaguje tak na rostoucí oblibu třtinových rumů, u nichž tržby za poslední rok vzrostly o 44 procent. „Češi patří mezi top pět zemí, kde se kategorie rumů těší nejvyšší oblibě a kde zároveň stále častěji dávají přednost kvalitě před kvantitou. Věříme, že tento trend bude pokračovat i v roce 2022 a značka Heffron dále poroste,“ předpokládá Michal Kučera. S tím, že Češi umí ocenit dobré rumy, souhlasí i Pavel Ungr, odborník na rumy z Rumstock.cz. „Doby, kdy jsme pili destiláty z řepné třtiny a říkali tomu rum, jsou dávno pryč. Češi i Moraváci ukazují, že si umí vybrat kvalitu a stále více požadují kvalitní rumy z cukrové třtiny,“ doplňuje Pavel Ungr.

Do novinek v portfoliu značky Heffron proto nyní přibyly dva rumy, pětiletý a desetiletý, a dva ochucené elixíry. „Pro milovníky rumů jsme přišli s Heffronem 5YO Rum, který zrál v pečlivě vybraných sudech po americkém bourbonu. Jde o výrazný a zároveň velmi jemný pětiletý rum. Zkušenější „rumaři“ ocení také ušlechtilý Heffron 10YO Rum, který zraje 10 let v sudech po sherry, bourbonu a koňaku. Pro příznivce sladších chutí máme novinky Heffron Coffee, která je tvořena spojením kvalitního panamského rumu a čerstvě pražené kávy, a Heffron Coconut se svěží chutí kokosů z oblasti Karibiku,“ říká o novinkách Michal Kučera. 

www.rumheffron.cz

 

Palírna U Zeleného stromu a.s.

Palírna U Zeleného stromu a.s. má ojedinělou historii, která začala již v roce 1518 udělením práva vařit pivo a pálit pálenku domu U Zeleného stromu v Prostějově. Jde o unikát nejen v Česku, ale i v rámci celé Evropy, kde neexistuje palírna s delší historií. Palírna U Zeleného stromu a.s. (též známá podle jednoho ze svých výrobků jako Starorežná Prostějov) je ryze česká firma, která je i bez cizího kapitálu druhým největším výrobcem lihovin v České republice. Mezi nejznámější značky patří Starorežná, Blend 42 Vodka, Heffron či Hanácká vodka a zejména výjimečná česká žitná whisky „Stará žitná myslivecká“. Výrobky firmy jsou oceňovány pro svou chuťovou kvalitu medailemi na významných světových soutěžích a díky tomu firma své značky úspěšně vyváží. S produkty Palírny U Zeleného stromu a.s. se zákazníci mohou setkat v dalších dvaceti zemích pěti kontinentů. Na domácím trhu pak s firmou spolupracují při distribuci svých výrobků značky s nejvyššími společenskými ambicemi, jako jsou Koval, Dictador, NAUD, Pushkin, Berentzen a další.

www.palirnauzelenehostromu.cz 

 
 
Rumu se v Česku daří, značka Heffron reaguje rozšířením portfolia
Rumu se v Česku daří, značka Heffron reaguje rozšířením portfolia
Rumu se v Česku daří, značka Heffron reaguje rozšířením portfolia