Připravujeme pro vás novou prezentaci.
FacebookInstagramLinkedIn
KategorieBrandsStores

KOVOZOO místo plné recyklované inspirace

28.07.2021

KOVOZOO je jedinečná kovová zoo, která se nachází v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Vznikla v roce 2012 s hlavním cílem ukázat malým i velkým návštěvníkům, že i ze zdánlivě nepotřebného odpadu mohou vznikat věci, které jsou nejen krásné a zajímavé, ale i nadále užitečné.

KOVOZOO  místo plné recyklované inspirace

Hlavním tématem jsou jako v každé zoo zvířata. Ale ta v KOVOZOO jsou úplně jiná – můžete si je hladit, ochotně Vám zapózují při focení, neprovozují zimní spánek – jsou totiž kovová.
Kromě kovových zvířat mohou návštěvníci obdivovat nepřeberné množství exponátů průmyslové a hasičské techniky, historická vozidla a motocykly, secí a žací stroje, mlátičky obilí, fukary a jiné zemědělské stroje z dob našich prarodičů. Zkrátka věci, které z našeho života již vymizely, skončily by zřejmě na smetišti, ale místo toho jejich příběh pokračuje v KOVOZOO. Je to recyklace tak trochu jinak. KOVOZOO je místo pro celou rodinu, které nabízí zábavu, inspiraci, ale i poznání. Umožňuje totiž návštěvníkům nahlédnout přímo do reálného provozu zpracování odpadů, a to z vyhlídkových lávek, které vedou po střeše Kongresového centra až nad „plac“ kovošrot na „tanec bagrů“, na sběrný dvůr, na prodej hutního materiálu atd. A komu nestačí se dívat z ptačí perspektivy, může se projet silničním vláčkem STEELINKOU, která Vás sveze „po cestě recyklace“ do míst, kam se běžně návštěvníci areálu nedostanou.
Jak se rodí exponáty?
Díky vizím a nápadům zakladatele KOVOZOO a výkonného ředitele KOVOSTEELu Bronislava Janečka se stal z chátrajícího cukrovaru areál, kam každoročně míří obdivovat více než 300 zvířat vyrobených ze železného šrotu a ve skutečné velikosti na 100.000 návštěvníků. Zvířecí exponáty vytváří domácí kutilové, umělečtí kováři, zaměstnanci a ředitelé jednotlivých firem holdingu REC Group, který KOVOZOO provozuje. Speciální místo, kde dochází k “rození”, léčení a regeneraci kovových zvířat, má prostý název - Porodnice. Zde se setkávají tvůrci kovových zvířat (porodní asistenti) a společně se oddávají kreativnímu tvoření a vaření (svařování), kdy výsledkem je vždy něco výjimečného…ať už nový přírůstek do KOVOZOO, tak okamžiky strávené společně s prima lidmi, jejichž srdce hoří pro stejnou věc a ruce se nebojí chopit se práce, ať už je to ředitel nebo dělník.
Za zdí je kovošrot
Areál, ve kterém se dnes KOVOZOO nachází, původně sloužil ke zcela jinému účelu. V roce 1867 zde bratři Abraham a Heřman Mayovi založili cukrovar, který fungoval celých 130 let. V roce 1998 se začala psát nová éra areálu, neboť zde vznikl první provoz společnosti KOVOSTEEL Recycling, s.r.o., která se tehdy zabývala sběrem, výkupem a zpracováním železného šrotu. S rozvojem firmy přibývalo zaměstnanců i služeb, které společnost KOVOSTEEL poskytovala. Vznikl holding firem nazvaný REC Group a s tím i Recyklační Ekologické Centrum – místo, kde můžou lidé odevzdat veškerý nepotřebný odpad a zároveň kde se můžou zastavit, zamyslet se a nasát atmosféru z tak trochu „jiné“ firmy. A v roce 2012 zde zpřístupnili část areálu pro širokou veřejnost a pojmenovali KOVOZOO. Dnes se KOVOSTEEL řadí k významným představitelům v oblasti sběru, výkupu a zpracování téměř všech druhů odpadů v rámci celé České republiky.
Pro každého něco
Letadlo, tramvaj, bludiště z pneumatik, sedmimetrový kovový strom života, pirátská loď se jménem Naděje, rozhledna maják Šrotík, muzeum veteránů, zážitková kovárna, zvonice a desítky dalších zajímavostí. KOVOZOO je zkrátka pestrá mozaika nápadů, ve které si každý najde to své. Je důkazem, že lidská fantazie a kreativita nemá hranice.
Více informací o KOVOZOO:
www.kovozoo.cz
https://www.facebook.com/kovozoo
https://www.instagram.com/kovozoo/
https://cz.pinterest.com/kovozoo/

KOVOZOO  místo plné recyklované inspirace
KOVOZOO  místo plné recyklované inspirace
KOVOZOO  místo plné recyklované inspirace
KOVOZOO  místo plné recyklované inspirace
KOVOZOO  místo plné recyklované inspirace
KOVOZOO  místo plné recyklované inspirace
KOVOZOO  místo plné recyklované inspirace
KOVOZOO  místo plné recyklované inspirace