FacebookInstagramLinkedIn
KategorieBrandsStores

Podzimní Praha pro radost…

08.10.2020

Čas letošního podzimu skýtá jedinečnou možnost prohlédnout si Prahu v klidu a míru, bez obvyklého turistického ruchu. Ať už vás láká pražská historie, anebo puls moderní metropole, město je letošní sezónu neopakovatelně otevřené a vstřícné vůči návštěvníkům ze všech koutů Čech i Moravy. Ubytování, gastronomie, nákupy – to vše je tu nyní finančně dostupné v podstatě všem. A na rozdíl od mnoha jiných lákavých a exotických destinací je návštěva Prahy cestou do vlastní minulosti – pro mnohé té nejužší rodinné, pro všechny historicky-společenské, národní. Cestou do míst, kde se odehrávaly děje, které ovlivňovaly životy našich předků a která ovlivňují životy nás samotných.

Podzimní Praha pro radost…

Takových míst je napříč městem nepočítaněa Praha má díky svému geniu loci nevídanou schopnost vtáhnout návštěvníka do dějů, které po staletí hýbaly nejen Čechami, ale často i celou Evropou, a nemusí jít přitom jen o notoricky známé příběhy a postavy jako Karla IV. či Wolfganga Amadea Mozarta. Naopak, doslova každý staropražský dům, každé zákoutí má své poutavé historky a barvitou
minulost. Každý byl něčím první, skoro v každém z domů Starého města pražského i Malé Strany se odehrálo něco důležitého, narodil někdo, kdo svým dílem změnil svět.

Některá z takových míst zůstávají očím návštěvníků uzavřena, z některých se stala muzea či galerie, a v jiných se dokonce můžete ubytovat a prožít nějaký čas v jejich zdech. Stát se na chvíli součástí jejich života, vdechovat atmosféru, pozorovat a vnímat detaily jejich architektury, zkrátka stát se na okamžik jejich obyvatelem, jejich přítomností.

Právě takovou možnost vám nabízí hotel Rott, citlivě vybudovaný v interiérech tzv. rottovských domů na Malém náměstí v těsném sousedství Staroměstského náměstí. Domy, které na těchto místech stávaly dříve, se jmenovaly různě: U Tří bílých růží, Pytlíkovský, U Volka, nebo U Svatého Petra. A minulost těchto míst je víc než fascinující: už na sklonku dvanáctého století tu pravděpodobně stály jedny z prvních kamenných staveb v Praze, o pár století později tady byla vytištěna vůbec první česká bible, na začátku 20. století tu vystavěli první skleněnou kupoli v Praze a byly vymalovány neorenesanční ornamenty a postavy dle nákresů Mikoláše Alše. A mohli bychom pokračovat: v obchodě se zbožím železářským rodiny Rottovy se tady objevily jako výstřelek moderní doby vůbec první lyže, které kdy byly v Praze k vidění a ke koupi. Pod střechami domů našla v 70. letech 19. století domov první Českoslovanská obchodní akademie v zemi, sídlila tu pražská statistická kancelář i poštovní úřad… Není mnoho podobných míst v Praze, kde byste mohli být minulosti, ale i současnému městu blíže než v hotelu Rott. Přijeďte a přesvědčte se sami! Budete přivítáni milým personálem a hýčkáni pohodlím historizujících pokojů tak, aby se váš pražský výlet stal příjemným exkurzem do minulosti Prahy, radostným objevováním i klidným rozjímáním, a to se vším komfortem moderních hotelových služeb. Jen pár kroků od všech památek, muzeí i nákupních center a přitom stranou nejrušnějších míst…

www.hotelrott.cz