FacebookInstagramLinkedIn
KategorieBrandsStores

Ovocňák - Čerstvé potraviny z prostředí, kde žijeme

18.07.2019

Ovoce a zeleninu pro své produkty pěstují v Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, sami si ho zpracovávají a vyrábějí z něj mošty, pyré a svačinky, které milují děti i rodiče. To je Ovocňák, značka, kterou založila rodina Kořínkových už v roce 2011 a právě teď vstupuje do své deváté sezóny.

Ovocňák - Čerstvé potraviny z prostředí, kde žijeme

"Naše společnost přinesla na trh automaty na čerstvé mléko, které jasně ukázaly na nekvalitu mléčných výrobků,“ vysvětluje Tomáš Kořínek ml. „S tím se nám otevřely oči i u dalších komodit a když jsme uvažovali nad tím, jak prodej v automatech ozvláštnit a rozšířit, zaměřili jsme se na produkty z českého ovoce a výsledkem byl mošt. 100% přírodní šťávu si lidstvo doma připravovalo po tisíce let, jenže moderní doba šťávu dotáhla do podoby sladké vody s konzervanty. Proto jsme se v roce 2011 vrhli na lisování ovoce a zeleniny a vznikl Ovocňák.“

Myšlenka produkovat čistý ovocný mošt tedy vznikla jako reakce na nedostatek českých kvalitních produktů. Mošty a pyré vyrábí TOKO AGRI a.s. v Rudicích u Uherského Brodu. Region Bílých Karpat, kde se moštárna nachází, je velmi charakteristický svou rozmanitostí fauny i flóry. V nejnižších polohách se nacházejí úrodné půdy pro náročné hospodářské plodiny, na jižních svazích se daří vinné révě a ovocným stromům a v nejvyšších polohách už naleznete pouze pastviny pro ovce. Nejtypičtějším ovocem pro tento kraj je švestka obecná.

Hlavním cílem je nabídnout kvalitní produkt z českých zemí českému spotřebiteli. Jedním ze základů zdravého života je konzumace nejen čerstvých potravin bez přidané chemie, cukrů, konzervantů či aroma, ale ideálně by měly pocházet z prostředí, kde žijeme. Na to je naše tělo zvyklé a nejlépe vstřebává potřebné vitamíny a minerály. Ovocňák se snaží zvýšit podporu českých výrobků a povědomí o nich.

Všechny produkty Ovocňáku jsou čistě přírodní, šetrně zpracované a bez chemických konzervantů. Poslední roky dokonce pochází velká část ovoce z vlastních sadů, které si rodina Kořínkových vysadila nedaleko své výroby. Co si nevypěstují sami, to odebírají od místních pěstitelů, které osobně znají. „Zpracováváme jen lokální ovoce a zeleninu protože věříme, že máme konzumovat to, co u nás vyroste a sklízí se v plné zralosti. Navíc můžeme přímo kontrolovat kvalitu surovin, které používáme,” vysvětluje filosofii Ovocňáku jeho obchodní ředitel Tomáš Kořínek mladší.

V nabídce Ovocňáku najdete tři hlavní produktové řady:
Ovocné plátky - To je svačinka, kterou budete ujídat svým dětem. Máte rádi křížaly? Pak plátky budete milovat!
Mošty - Čerstvé ovoce za studena vylisují, šetrně pasterují a ihned zabalí.
Pyré - Pro pyré se ovoce nelisuje, ale pasíruje za studena a výsledkem je hodně husté smoothie, které zasytí, osvěží a ještě zažene mlsnou.

Ovocné plátky, mošty i sladká pyré i informace o nich najdete na e-shopu Ovocňáku na adrese https://eshop.ovocnak.cz.