Známe novinky Hisense pro 2023 v kategorii TV

Novinek bude během roku průběžně mnoho, ale o zvláštní pozornost si říkají čtyři z nich. Především je to vlajková loď roku 2023: úchvatná prémiová řada MiniLED televizorů Hisense UX, která nabídne v jednom těle vše, co si můžete přát a boří to, na so jsme doposud byli u QLED TV zvyklí. Ve své 110 palcové verzi si vysloužila ocenění CES Innovation Award, k nám zamíří 65 a 85palcová verze. V pokročilé střední třídě pak přijdou na trh ještě tři řady skvěle vybavených MiniLED TV s kvantovými tečkami. Jsou to řady U8KQ a U7KQ s kinotechnologiemi a 144 Hz Game Mode Pro,  které mají ambici stát se hlavním tahákem roku 2023. A také řada U6KQ , která skvěle poslouží jako druhá TV v domácnosti, když chcete vedle sledování sportovních přenosů nebo vlastního obsahu ve 4K kvalitě také poměřit své síly při hraní rychlých akčních her.

UXKQ

Prémiová řada Hisense UXKQ nabízí v jednom balení všechny nejpokročilejší technologie, o kterých jste možná ještě ani neslyšeli, ale rozhodně stojí za to. Obrazovka s kvantovými tečkami je v 85palcové verzi osazena novým typem diod MiniLED X, které vytvářejí drobné, přímo osvětlené čtverce, jež lze zapnout nebo vypnout jednotlivě. Výsledkem jsou ještě dokonalejší kontrastní poměry s mimořádně přesnými detaily, sytá černá a absence „haló“ efektu. To vše při velmi tenkém těle televizoru. TV disponuje více než 5 000 samostatně ovládanými stmívacími zónami a má i špičkový jas přes 2000 nitů.

Je poháněná novým čipsetem Hi-View Engine X. Jde dosud o nejvýkonnější a nejpokročilejší 16bitový neuronový obrazový čipset s umělou inteligencí, který detekuje každý snímek a každou scénu. Díky extrémně přesnému ovládání jasu na více než 60 000 úrovních a úžasné čistotě obrazu s přidanými detaily a potlačenými šumy nabízí nejlepší kvalitu obrazu v historii Hisense a nový standard v celém odvětví LED televizorů.

Chod televizoru zajišťuje nejnovější verze rychlého a intuitivního operačního systému VIDAA 7.0 s řadou inovací.

Novinkou je zvuková technologie CineStage X Surround s vícekanálovými TV reproduktory s výkonnými basy. Nabídne vícerozměrnou akustiku kina nebo koncertního sálu s bohatými detaily a vrstvami prostorového zvuku – jenže u vás doma.

Umožňuje zakusit audiovizuální zážitek, jako byste byli na stadionu – díky novému sportovnímu režimu AI Sports. Režim AI Sports využívá umělou inteligenci pro skutečně živé, křišťálově čisté sportovní scény plné živých barev a bohatých vrstev. Efekt vylepšeného prostorového zvuku poskytuje plný, realistický zvuk davu, zatímco hlas komentátora zůstává čistý a dominantní.

Další novinkou je 144Hz Game Mode PRO s technologií HSR (Hardware Super Resolution) se zdvojnásobenou obnovovací frekvencí, s níž docílíte obnovovací frekvence až 240 FPS. Novinkou je i pokročilá herní technologie AMD Freesync Premium Pro. Výsledkem je pohlcující interaktivní herní zážitek bez zpoždění a trhání obrazu.

Nechybí podpora Dolby Vision IQ, Dolby Atmos, HDR 10+ Adaptive, hlasové ovládání, podpora širokopásmového standardu WiFi 6e nebo certifikace IMAX Enhanced.

U8KQ

Další skvěle vybavenou novinkou v kategorii prémiových MiniLED televizorů je řada U8KQ. Má antireflexní obrazovku s kvantovými tečkami, obnovovací frekvencí panelu 144 Hz a novým typem diod MiniLED Pro, které zaručují ještě dokonalejší kontrastní poměry s mimořádně přesnými detaily. Ve větší 75palcové verzi TV disponuje více než 1 000 samostatně ovládanými zónami lokálního stmívání a má i špičkový jas přes 1 500 nitů.

Novinka nadchne milovníky filmů a sportu – TV podporuje mj. kinotechnologie Dolby Vision IQ, Dolby Atmos, HDR 10+ Adaptive, má i certifikaci UHD Premium. O prostorový zvuk Multi-Channel Surround se postará výkonný 2.1.2 zvukový systém.

Externí audio systém lze bezdrátově připojit ve vysoké kvalitě přes standard WISA. TV je vybavená čipsetem Hi-View Engine a 144Hz Game Mode PRO s AMD Freesync PRO, takže rozhodně nenechá chladnými ani herní fanoušky. Novinka podporuje širokopásmový standard WiFi 6e a jde ovládat hlasem. Běží na nejnovější verzi rychlého a intuitivního operačního systému VIDAA 7.0.

U7KQ

V mnoha obývácích si najde své místo i další z novinek v pokročilé střední třídě, nová MiniLED TV z řady U7KQ s až 512 samostatně ovládanými zónami podsvícení.

Díky režimu 144Hz Game Mode PRO se zdvojnásobenou obnovovací frekvencí se skvěle hodí i pro hraní nejnovějších rychlých a dynamických her v 4K rozlišení, což u jiných TV ve střední třídě budete hledat stěží. Nechybí ani ALLM (automatický režim nízké latence) a funkce AMD Freesync Premium. Herní zážitek je proto skutečně plynulý, bez chvění nebo trhání obrazu a s minimálním zpožděním vstupu. Díky panelu se 144 Hz obnovovací frekvencí bude nový televizor skvělým společníkem i pro sledování sportovních přenosů s rychlými akcemi. Obraz bude i v rychlých scénách ostrý a plynulý.

Prostorové zvukové podání, v němž nechybí ani basy, pak zajišťuje vestavěný audio systém se subwooferem. Pokud k televizoru připojíte jeden ze soundbarů Hisense, Funkce EZ Play umožní ovládání obou zařízení jedním ovladačem. 

Skvělá je i podpora kinotechnologií Dolby Vision IQ, Dolby Atmos, HDR 10+ Adaptive nebo filmařský režim. Kvalitu podání stvrzuje i certifikace IMAX Enhanced. Chod televizoru zajišťuje nejnovější verze rychlého a intuitivního operačního systému VIDAA 7.0 s pokročilým hlasovým ovládáním.

U6KQ

Čtvrtou novinkou je vstupní řada do světa MiniLED televizorů, TV U6KQ.  Zaujme zcela svébytným designem a prémiovou výbavou.  Sportovní a herní fanoušky nadchne funkce Smooth Motion pro vyhlazení obrazu v rychlých scénách i herní režim Game mode Plus. A také funkce HSR, která umožní docílit obnovovací frekvence 120 FPS s využitím 60 Hz panelu, což je v této kategorii TV naprosto výjimečné.

Skvělá je i podpora kinotechnologií Dolby Vision, Dolby Atmos, HDR 10+ Adaptive nebo možnost upscalingu obsahu na 4K kvalitu. TV běží na operačním systému VIDAA U6 a jde ovládat i hlasem.

Certifikace TÜV Rheinland

Nové televizory Hisense získávají certifikaci na ochranu osobních údajů od uznávaného německého institutu TÜV Rheinland, s kterým Hisense spolupracuje už několik let.

O značce Hisense:

Skupina Hisense je předním celosvětově působícím výrobcem inovativního sortimentu technologických produktů, které výrazně zasahují do mnoha oborů spotřební elektroniky – konkrétně domácích spotřebičů, klimatizací, mobilních komunikačních zařízení nebo řešení pro infrastrukturu a zdravotnictví. Na trhu plochých televizorů v Číně je nepřetržitě jedničkou již takřka 14 let, dvojkou pak na trhu chladniček a čtyřkou na trhu klimatizací. Je jediným držitelem ocenění kvality na čínském trhu, který toto hodnocení získal již dvakrát. Hisense se stal v roce 2022 druhým největším dodavatelem televizorů na světě, v prosinci 2022 pak s rekordními prodeji světovou jedničkou.

Za 50 let existence vyrostl Hisense v globální společnost s přítomností ve 160 zemích a regionech s více než 90 000 pracovníky téměř po celé planetě. Zaměřuje se na nejnovější technologické trendy a vyvíjí inovativní a uživatelsky vstřícná řešení, která pomáhají výrazně zvýšit kvalitu života. Své aktivity zakládá na silné distribuční síti po celém světě, zejména v Evropě. Hisense Europe má 27 obchodních jednotek, tři silná výrobní centra a čtyři centra výzkumu a vývoje po celé Evropě. Společnost sdružuje různé značky specializované na různé zákaznické segmenty. Tržby Hisense Europe za posledních několik let zaznamenaly stabilní růst a skupina má tendenci stát se jedním z předních evropských výrobců domácích spotřebičů a spotřební elektroniky s vyspělými funkcemi. Její vizí je stát se spolehlivou, stoletou společností, která dodává chytrá řešení s cílem zlepšit pohodlí a kvalitu života svých spotřebitelů.

V České a Slovenské republice je společnost Hisense zastoupena od roku 2015. Postavení si postupně buduje nejen v segmentu smart televizorů s úhlopříčkou od 32″ až do 100″ včetně laserových, QLED, MiniLED nebo s patentovanou technologii ULED a všemi typy tunerů, ale i smart a multidoor chladniček, praček, sušiček, klimatizací a malých domácích smart spotřebičů. Portfolio se bude stále v ČR a SR rozšiřovat. Hisense je spojený nejen s technologiemi, jimž dává smysl, ale i se sportem. Na mezinárodní úrovni je oficiálním partnerem prestižních prvoligových fotbalových klubů Paris Saint-Germain a FC Inter Milan a partnerem přední e-sportové organizace FNATIC. V České republice je partnerem prvoligového fotbalového klubu SK Slavia Praha a generálním partnerem Planeo Cup Hisense – Poháru mládeže Fotbalové asociace ČR. Hisense byl oficiálním partnerem nedávného mistrovství světa (2022) i mistrovství Evropy (2021) ve fotbale a oficiálním sponzorem MS v ženském fotbale (UEFA Women´s EURO 2022).

Více informací: https://cz.hisense.com/, global.hisense.com