Zelená investicím

Nové korporátní dluhopisy přinášejí vysoké zhodnocení při minimálním riziku

UNIPRO Capital vydal další emisi svých zelených dluhopisů, jejichž prostřednictvím lze velmi výhodně investovat do rychle rostoucích oborů jako je recyklace odpadů a nově také výstavba ekologických budov.

Aktuální, druhá emise dluhopisů UNIPRO Capital nabízí roční zhodnocení 9,5 % s měsíční výplatou, a navíc až 5 % vstupní bonus dle velikosti investice. Při nákupu deseti dluhopisů, tedy při investici ve výši 240 tisíc korun, se roční zisk po zdanění rovná 19 380 Kč, a to bez zmiňovaného bonusu. Dluhopisy UNIPRO Capital si již pořídilo více než 2000 investorů, kterým bylo celkem vyplaceno více než 151 milionů Kč.

Dluhopisy UNIPRO Capital se navíc vyznačují mimořádně nízkou měrou rizikovosti díky jejich zajištění širokým portfoliem projektů v rámci holdingu UNIPRO. Mezi ně patří v prvé řadě ekologický rozklad odpadu a vývoj k tomu určených technologií. Unikátní postup založený na pyrolýze umožňuje z plastu získat plyn využitelný pro výrobu elektrické energie, suroviny pro chemický a farmaceutický průmysl, a současně také olej určený pro automotive sektor. Tyto komodity jsou vysoce ceněné a jejich prodej je základem vysokého výnosu dluhopisů UNIPRO Capital. Dále UNIPRO zpracovává odpadové dřevo a papír, z nichž vyrábí směsi využívané ve stavebních materiálech, a nyní také staví ekologické budovy.

„Málokteré odvětví roste tak rychle, jako recyklace a technologie zaměřené na udržitelnost a úspory energií. Náš dluhopis tedy představuje mimořádně bezpečnou investici, jejíž výnosnost je založena na kombinaci různých aktivit na poli zpracování odpadů. Nehledě na to, že je investice do dluhopisů UNIPRO Capital jištěna reálnými hodnotami včetně získaných druhotných surovin, které prodáváme s velkým výnosem. S tím, že výtěžek aktuální emise chceme investovat právě do dalšího rozšiřování našich recyklačních kapacit. A přestože jsou naše dluhopisy obchodovány i na Lucemburské burze, jedná se o lokální projekt založený na světově unikátní české technologii,“ shrnuje Marek Sasák, člen správní rady UNIPRO Capital.

Jmenovitá hodnota jednoho dluhopisu UNIPRO Capital činí 24 000 Kč neboli 1 000 eur s tím, že celková emise těchto dluhopisů má objem 5 milionů eur. Výplata úroků probíhá na měsíční bázi vždy k 15. dni daného měsíce, a konečná splatnost této emise je 31. prosince 2025. Emise disponuje zálohovými rezervami ve výši 900 tisíc eur, tedy přibližně 22 milionů Kč, a prospekt dluhopisu je schválen Národní bankou Slovenska.