Voňavé léčivé pohádky

Voňavé léčivé pohádky aneb jak používat aromaterapii s dětmi

Česká značka přírodní aromaterapeutické kosmetiky Nobilis Tilia společně s autorkou a diplomovanou aromaterapeutkou Adélou Zrubeckou přichází s novou knihu Voňavé léčivé pohádky. V jedinečné atmosféře prodejny kosmetiky v Praze v Pasáži Platýz se role  kmotry zhostila, psychoterapeutka a aromaterapeutka Barbora Krejčí. Unikátní kniha je určena pro malé i velké nadšence éterických olejů.

Dvanáct pohádek v sobě propojuje příběh, vůni éterického oleje a ošetření potíží jako je například spálenina, kašel, rýma, bolest bříška nebo odřené koleno. Jak říká sama autorka, knížka má být pomocníkem pro všechny rodiče, kteří chtějí používat aromaterapii při řešení běžných zdravotních potíží svých dětí a pomocí příběhů (a čichové paměti) se děti naučí, které oleje jim pomohou, když jim není dobře.

Nápad na vytvoření knihy, jež nemá na českém knižním trhu obdoby, přitom přišel už před mnoha lety. „Nápad vznikl někdy kolem roku 2012 na kurzu tvůrčího psaní. Pak ležel velmi dlouho v šuplíku, měla jsem jiné starosti. Moje poslední dítko odrostlo a nějak jsem se od toho dětského světa odpojila. V nestřeženém okamžiku jsem nápad vynesla na světlo světa před tehdejší redaktorkou Martinou Rybičkovou v nakladatelství Albatros, se kterou jsem pracovala na předchozích dvou knihách. Nápad se zalíbil a dva roky trvalo, než jsem sebrala odvahu a zavázala se, že knihu opravdu napíšu,“ doplňuje autorka Adéla Zrubecká. Novou knihu doplňují ilustrace od Barbary Gyönyör, která tvořila i design předcházející knihy autorky, Aromaterapie podle zvěrokruhu.

Adéla Zrubecká

Spolumajitelka Nobilis Tilia a první diplomovaná aromaterapeutka v Čechách. Vystudovala aromaterapii na prestižním londýnském The Institute of Traditional Herbal Medicine and Aromatherapy. Stála u zrodu Institutu aromaterapie a je autorkou mnoha odborných knih.

Aromaterapeutická kosmetika zrozená z živlů přírody

Česká značka aromaterapeutické kosmetiky Nobilis Tilia přináší svým zákazníkům celostní péči přírody. Na okraji Národního parku České Švýcarsko ve Vlčí Hoře, kde společnost sídlí a produkty ručně vyrábí, už do roku 1994 věří, že to nejlepší nám dává příroda sama. Není nic účinnějšího na vyladění těla, mysli i ducha, než jsou éterické oleje. Ve spojení s rostlinnými oleji jsou tím nejlepším pečovatelem o přirozeně krásnou a vyživenou pokožku. Každé použití takové kosmetiky je relaxačním rituálem, který podporuje životní pohodu.

Více o Nobilis Tilia na https://www.nobilis.cz/o-nas