Sworp House

Z ikonické kancelářské budovy Generálního ředitelství Hutní Druhovýroba v Praze 10 se stává Sworp House.

Realitní investor Martin Ladyr prostřednictvím SWORP a. s. koupil od investiční skupiny Cimex za bezmála čtvrt miliardy kancelářskou budovu původního Generálního ředitelství Hutní Druhovýroba, později Atrium House v Praze 10. Plánuje její postupnou rekonstrukci a modernizaci. Sedmipodlažní Sworp House má celkově 9 988 m2 a v aktuální podobě nabízí kanceláře od 12 m2 až po celá patra.

Rozlehlá kancelářská budova na adrese V Olšinách 75 nedaleko stanice metra Strašnická byla postavena mezi lety 1967 a 1974 pro generální ředitelství Hutní Druhovýroby Praha 10. Jedná se o budovu atriového typu s rovnou střechou jejíž hlavní nosnou konstrukcí je ocelový skelet, kterou projektoval Pražský projektový ústav. Hodnota stavby tehdy byla 49 357 000 Kč, při přepočtu na dnešní ceny by se jednalo cca o 680 mil. Kč.

„Vracíme nový život do ikonické kancelářské budovy na Praze 10. Vidíme zde obrovský potenciál, jedná se o prostornou budovu s dostatkem skladových prostor a parkovacích stání, což jí přináší velkou konkurenční výhodu, kterou většina kanceláří v centru nedokáže nabídnout. Modernizací tuto budovu posouváme do 21. století a hledáme sem nové kolegy, nájemce,“ říká Martin Ladyr.

Co se týče plánů, nově je otevřena restaurace, do budoucna se chystá prostorný meet up prostor k pronajmutí na klíč, vybudování fitness a wellness centra, komerčních jednotek v přízemí budovy, které otevřou celý prostor i veřejnosti, tematických sdílených zasedacích prostor a v dlouhodobějším horizontu přijde řada i na zastřešení atria i tropické zahrady.

„Inspirací jsou nám prémiové kanceláře, jejichž progresivní prvky bychom rádi začlenili do naší budovy a vedle vybudování vysokého standardu chceme prostory nabízet za dostupnou cenu za m2. Vytváříme zde příjemné, kolegiální, moderní pracovní prostředí pro všechny,“ dodává Martin Ladyr.

SWORP house nabízí skvělou dostupnost metrem linky A – Strašnická, autem z Jižní spojky, D1 i D11 s dobou možností parkování. Přilehlý park poskytuje možnost relaxace. Budova cílí na nájemce napříč segmenty, zejména pak z oblasti realit, financí, IT a neziskového sektoru.