Stropní svítidla pro dezinfekci vzduchu

Signify, světový lídr v oblasti osvětlení, zvyšuje kapacitu výroby UV-C osvětlení a rozšiřuje portfolio UV-C produktů. Společnost využívá více než 35 let zkušeností v oblasti UV-C osvětlení k řešení rostoucí celosvětové potřeby dezinfekce vzduchu, povrchů a předmětů.

Zvýšením výrobní kapacity a rozšířením portfolia UV-C produktů pomáhá společnost Signify udržet lidi v bezpečí ve světě, který se přizpůsobuje novým standardům. Jeho UV-C osvětlení je osvědčeným a účinným dezinfekčním prostředkem, což bylo nedávno potvrzeno laboratorním testem na Bostonské univerzitě, který ukázal, že UV-C světelné zdroje společnosti Signify během několika sekund inaktivují virus způsobující COVID-19. Toto zjištění je zásadní, protože přichází v době, kdy spousta organizací hledá způsoby, jak pokračovat v provozu a poskytovat své služby v bezpečném prostředí.

Nová řada UV-C produktů Signify zahrnuje svítidla a boxy pro širokou škálu profesionálních aplikací. „Představili jsme 12 rodin UV-C svítidel speciálně navržených pro dezinfekci vzduchu, povrchů a předmětů. Tyto produkty se zaměřují na různé segmenty zákazníků od kanceláří, škol, tělocvičen, maloobchodů a skladů až po veřejnou dopravu,“ říká Harsh Chitale, vedoucí divize Digital Solutions ve společnosti Signify.

Součástí sortimentu je UV-C příslušenství, které je ideální pro hloubkovou dezinfekci povrchů v kancelářích, školách a na toaletách. Je vybaveno senzory a ovládacími prvky, které zajišťují, aby se spouštělo pouze tehdy, nejsou-li přítomni lidé a zvířata. Mezi další produkty patří mobilní, volně stojící UV-C svítidla, která lze zavést do hotelového pokoje nebo je lze použít k dezinfekci povrchů ve veřejné dopravě, např. v autobusech a vlacích.

Pro dezinfekci předmětů společnost Signify uvádí na trh řadu bezpečných a rychle použitelných dezinfekčních UV-C boxů. Tyto boxy se používají v kancelářích a obecních budovách k dezinfekci návštěvnických legitimací, telefonů, tašek, notebooků a peněženek během několika sekund. V obchodech jsou ideální pro dezinfekci vráceného zboží, sklenic nebo oblečení vyzkoušeného ve zkušebních kabinkách.

UV-C svítidla lze také použít uvnitř dezinfekčních tunelů povrchů. V Severní Americe testuje velký prodejní řetězec UV-C dezinfekční tunel pro dezinfekci nákupních vozíků. Jistý indický hotel plánuje použití Signify desinfekčního UV-C tunelu pro dezinfekci zavazadel hostů.

K doplnění svého portfolia získala společnost Signify nedávno aktiva Germicidal Lamps & Applications (GLA), malé nizozemské společnosti s rozsáhlými zkušenostmi s UV-C dezinfekčními řešeními. Dohoda zahrnuje jak portfolio GLA pro UV-C stropní dezinfekci vzduchu, tak hluboké znalosti instalace a použití.

„Aktiva a know-how získané z GLA nám pomohou urychlit vývoj naší mapy systémů stropní dezinfekce vzduchu na bázi UV-C technologie. Plánujeme tyto produkty brzy zpřístupnit zákazníkům po celém světě,“ říká Paul Peeters, vedoucí společnosti Digital Solutions Europe v Evropě.

Stropní svítidla pro dezinfekci vzduchu mohou být použita i za přítomnosti osob v místnosti, protože jsou umístěna ve výšce, která v kombinaci se stíněním a optikou zabraňuje expozici světelnému UV-C zdroji. Vzduch v horní části místnosti je neustále dezinfikován UV-C ozařováním a přirozeným prouděním vzduchu v místnosti. Díky tomu jsou ideální pro použití ve školách, kancelářích, tělocvičnách, maloobchodních prodejnách a dalších oblastech s vysokou koncentrací lidí. UV-C osvětlení společnosti Signify je navrženo, instalováno a používáno v souladu s bezpečnostními pokyny vytvořenými na míru pro každý produkt, a je vyráběno pomocí perfektně kontrolovaných průmyslových procesů.