Staňte se součástí moderního obchodního centra v srdci moravské metropole!

Obchodní centrum Rozkvět patří k ikonickým budovám na náměstí Svobody v Brně. Zákazníci zde najdou pestrou nabídku produktů a služeb na 3 700 m2 obchodní plochy. V objektu se nachází kancelářské prostory s výhledem na náměstí Svobody. V posledním patře je restaurace a bar se střešní terasou, která nabízí exkluzivní výhled na historické centrum Brna. Zejména za letních večerů při západu slunce jde o nezapomenutelný zážitek. Do budov se vstupem z Panské ulice je nenápadně zakomponováno 44 bytových jednotek různých dispozic.

OC ROZKVĚT nabízí zákazníkům pestrou škálu produktů od významných evropských značek po kvalitní české výrobky od místních podnikatelů. OC Rozkvět vlastní od roku 2017 investiční skupina RSBC, jejímž zakladatelem a vlastníkem je Robert Schönfeld. „Investice pro nás znamená budovat, ne ovládnout a rozprodat“, říká Robert Schönfeld. To dokazuje fakt, že od poloviny roku 2019 dochází k postupné rekonstrukci obchodních prostor, pasáží a také bytů. „OC Rozkvět měl skrytý nevyužitý potenciál. Jsme přesvědčeni, že se nám ho podařilo odhalit a v rámci rekonstrukce i proměnit v realitu, což nejlépe posoudí naši nájemci. Navzdory pandemii máme obsazenost nemovitosti přes 95%“, uvádí Denisa Velanová, Asset Manager OC Rozkvět.

RSBC během uplynulých dvou let investovalado rekonstrukcí souboru čtyř budov OC Rozkvět více než 30 milionů korun.  

V letošním roce se také OC Rozkvět dotkla pandemie koronaviru, která zapříčinila uzavření všech maloobchodních prodejen a restaurací jak na jaře, tak i na podzim. „Rekonstrukci hlavní pasáže jsme připravovali již od podzimu minulého roku. Bylo ji potřeba správně načasovat tak, abychom neomezili provoz stávajících nájemců v navazující pasáži. Vládních opatření jsme tedy využili k urychlení rekonstrukce. Zároveň jsme museli zkoordinovat práce s Lidlem a ostatními novými nájemci. V průběhu dvou vln koronaviru jsme pasáž úspěšně zrekonstruovali“, říká Denisa Velanová. 

Design pasáže byl vytvořen ve spolupráci s projekčně-architektonickou společností ARCHDYNAMIC. „Naším společným cílem bylo upravit členitý a velice komplikovaný prostor tak, aby se v něm zákazníci cítili příjemně a měli chuť se k nám vracet,“ představuje záměr Denisa Velanová a pochvaluje si: „Architekti využili kvalitní přírodní materiály, které dělají prostor jedinečným“. 

Klíčovým nájemcem OC Rozkvět je nově supermarket Lidl. Zákazníci se však v blízké době mohou těšit na další nové obchody a služby. „Při správě budov klademe důraz na budování vztahů a trvalých hodnot. Značky v OC Rozkvět jsou jeho okvětními lístky. Snažíme se neustále růst a podporovat také rozvoj našich nájemců,“ dodává Denisa Velanová. „V pasáži nám zbývá už jen několik málo volných prostor. Nebráníme se centrum doplnit o další netradiční koncepty“.

OC Rozkvět se nachází ve vrchní části náměstí Svobody v Brně. Náměstí a jeho přilehlé ulice jsou centrem obchodu a služeb Brna. Denně tudy proudí davy lidí do práce, za nákupy či gastronomií. V okolních budovách jsou na rozdíl od jiných velkých měst ve střední Evropě stálí obyvatelé, a tedy i důležití zákazníci pro maloobchodní prodejce. Náměstím projíždí tramvaje, k hlavnímu nádraží jsou to jen dvě zastávky.

SUPERMARKET

Od listopadu roku 2020 je pro zákazníky OC Rozkvět otevřen supermarket LIDL. LIDL je dlouhodobě nejoblíbenějším supermarketem na trhu nabízejícím nejen kvalitní potraviny, ale také módu, doplňky a jiné zajímavé výrobky.

PRESTIŽNÍ ZNAČKY

Česká značka Dermacol a francouzský řetězec Yves Rocher patří k předním prodejcům kosmetiky v Evropě. Španělská značka La Chinata nabízí produkty z olivového oleje od kosmetiky po různé pochoutky. Italská značka MaxMara reprezentuje luxusní módu a vyjímá se v řadě prestižních značek v ulici Panská.

MÍSTNÍ PODNIKATELÉ

OC Rozkvět je hrdým domovem místních podnikatelů s netradičními koncepty. Tyto obchody mají svou stálou klientelu, ale najdou si je i Ti, kteří je vyloženě chtějí navštívit. Františkovy hudební lázně jsou jedinou opravnou žesťových a dechových nástrojů v Brně a okolí. Mladý kolektiv přímo žije svým řemeslem a práce je jim zároveň koníčkem. Komiksový krám si najdou všichni fanoušci komiksů. Butik s koženými výrobky bags’n’more je přímo ráj pro všechny milovnice nejen luxusních kabelek. Obchod
s francouzskou módou AEL a česká móda Axello si vydobyly své místo v Panské ulici typickou pro luxusní značky. Také mladá značka dámské a pánské módy RALL je zde připravena nabídnout modely padnoucích střihů s důrazem na kvalitu zpracování převážně česko-slovenské výroby.

NETRADIČNÍ KONCEPTY

V Motýlím domě Papilonia se návštěvníci cítí jako v deštném pralese. Při průchodu džunglí kolem vás poletují stovky motýlů. U vodopádu narazíte na želvy, které se plaví v potoku protékajícím celým prostorem. Celou expozici lze sledovat z galerie v patře, motýli ji budou sledovat na vašem rameni s vámi. OC Rozkvět má svého maskota – žraloka Fredyho. Jeho akvárium s pestrobarevnými mořskými rybami a korály se nachází přímo v obchodní pasáži. Společnost Akvaria.cz, která akvárium zrealizovala, vytvořila v jedné z obchodních jednotek expozici sladkovodních i mořských akvárií jako ukázky pro své zákazníky i širokou veřejnost.

CHARITATIVNÍ OBCHODY

Dobrý obchod pro Julii nabízí nové i použité produkty. Výtěžek putuje na podporu výstavby dětského hospice Dům pro Julii. Pink Bubble, nadační fond, v OC připravil prodej oděvů a doplňků z natáčení hollywoodských filmů. Z výtěžku jsou plněny sny dětí, které onemocněly rakovinou.

SLUŽBY

Hodinářství Cimburek je spolehlivým opravářem hodin a hodinek. Postará se o výměnu baterií, provede měření vodotěsnosti a zajistí další drobné opravy. Zlaté české ručičky! Po návštěvě kadeřníků ze Salonu Professional se budete cítit jako filmové hvězdy. Špičkové služby, moderní a příjemné prostředí zajistí vaši spokojenost. Cestovní kancelář Liko Tour funguje na trhu již přes dvacet let. Svým zákazníkům nabízí zájezdy do různých koutů světa za přijatelné ceny.

GASTRONOMIE

La Gavotta Terasa & Lounge Bar je perfektním místem pro zábavu, vynikající drinky a jídlo s výhledem na centrum Brna. Smajlík je tady zejména pro ty, kteří potřebují speciální výrobky bez lepku a laktózy. Quan Viet restaurace v atriu obchodního centra nabízí tradiční vietnamské speciality.

Náměstí Svobody 85/16, 602 00 Brno
info@ocrozkvet.cz • www.ocrozkvet.cz
Zájemci o pronájem dostanou více informací u Denisy Velanové • Asset Manager
dvelanova@rsbcgroup.com