ŠKODA AUTO otevřela nový inovační prostor InnoCube

V duchu motta „Ready for the Future“ byl v budově Vzdělávacího centra Na Karmeli v Mladé Boleslavi otevřen inovační prostor InnoCube. Návštěvníci se mohli zblízka seznámit s rozšířenou realitou a vyzkoušet si drony a hoverboardy. 

InnoCube je prostorem pro výzkum, nové nápady a přednášky o inovacích a nových aspektech digitální transformace. Vzdělávací centrum Na Karmeli nyní s inovačním prostorem InnoCube vstupuje do druhé dekády svého působení. V rámci slavnostního zahájení provozu InnoCube uspořádala společnost ŠKODA AUTO neobvyklou výstavu.

Návštěvníci se mohli seznámit s rozšířenou realitou, videomappingem nebo 3D-tiskem. K vidění byly i takzvané levitrony, které jako by popíraly zákon o zemské přitažlivosti: díky magnetickému poli se menší předměty vznáší vzduchem. Hoverboardy a drony jsou předzvěstí mobility zítřka. Součástí InnoCube je také skleněná kostka, která obsahuje mikročip s osobními poselstvími členů představenstva společnosti ŠKODA AUTO. Vyjadřují se k očekávanému vývoji v budoucnosti, ale také k tomu, jak se v následujících letech změní vzdělávání, individuální mobilita a automobily.

InnoCube slouží k tomu, aby se zaměstnanci připravili na požadavky digitální transformace a aby v rámci Strategie 2025 výrazně pokročili v digitalizaci podniku. Prostory nové platformy, která bude otevřena všem oddělením společnosti ŠKODA AUTO, jsou rozděleny do několika oblastí. Vedle speciálního zařízení a vybavení nabízí InnoCube foyer a auditorium pro akce a diskuze. Společnost ŠKODA AUTO bude InnoCube využívat i pro workshopy, hackathony a další eventy. Vybrané akce budou zahrnuty do vzdělávacího programu ŠKODA AUTO Středního odborného učiliště strojírenského v Mladé Boleslavi.
V InnoCube našel své místo i Student Start-up Incubator – speciální prostor pro studenty ŠKODA AUTO Vysoké školy. Zde mohou studenti vyvíjet digitální obchodní modely a připravovat se na založení startupů.

Vzdělávací centrum Na Karmeli od roku 2007 propojuje historickou a moderní architekturu v unikátní objekt, který slouží jako zázemí pro koncerty, divadelní představení, výstavy, vzdělávací programy nebo společenská setkání. Sídlí zde mj. ŠKODA AUTO Vysoká škola.

Více na www.skoda-auto.cz

Zdroj : ŠKODA AUTO