Rýdl šperky slaví 20 let

Je to jako z pohádky o jednom mladém zlatníkovi. Letos je tomu přesně 20 let od vzniku značky Rýdl. A my se s vámi chceme podělit o příběh této čistě české značky, která kombinuje ruční výrobu s nejmodernějšími technologiemi a dokonalým zpracováním. Výsledkem jsou skvostné a reprezentativní šperky. Je největším výrobcem snubních prstenů v Čechách. I vy jste součástí tohoto příběhu, tak neváhejte, uvařte si kávu a přečtěte si, jak značka Rýdl ušla takový kus cesty.

Bylo nebylo…

Psal se rok 1999 a zatímco Česká republika se stala členem NATO a získala titul na mistrovství světa v hokeji, jednadvacetiletý vyučený zlatník získal živnostenské oprávnění. Ve firmě, kde doposud pracoval, ho ruční výroba prstenů nadchla natolik, že se po získání zkušeností a inspirace rozhodl dát výpověď a začít vyrábět prsteny na světové úrovni. Ano, tušíte správně. Byl to pan Lukáš Rýdl.

Průlom moderní výroby prstenů v Čechách

V té době nevěděl, jaké stroje jsou na výrobu snubních prstenů potřeba, kolik takový stroj vůbec stojí ani jak se prsteny pomocí moderních technologií vlastně vyrábí. V Čechách to tehdy totiž nevěděl nikdo. Ovšem ani to mu nezabránilo pracovat na svém snu, který si před ním už pár šťastných splnilo. Patřily mezi ně zejména německé a švýcarské firmy, od nichž čerpal největší inspiraci. Okamžik, kdy si vypil kávu v Pforzheimu v jedné z firem, která tyto moderní stroje vyráběla, byl zlomový. Slovo dalo slovo a pak už “jen“ stačilo sehnat peníze a dát dohromady dokonale promyšlený plán, za který byl schopný dát ruku do ohně.

Když se zrodí značka s duší a tradicí

A tak zlatník, který věřil poctivému řemeslu víc než čemukoliv jinému, začal vyrábět šperky pod vlastní značkou. Výroba v malé dílničce nabírala na stále větším objemu a v roce 2001 získala první dva zaměstnance. Vše se točilo zejména kolem snubních prstenů, jak ale vidíme dnes, jen u nich to nezůstalo.

První prodejna

Léta plynula a v roce 2003, tedy čtyři roky od založení firmy, si Lukáš Rýdl otevřel první kamennou prodejnu v centru Prahy. Ta funguje dodnes. Byla důkazem toho, že sliby se mají plnit nejen o Vánocích, a to především ty, které slíbíte sobě samým. Úsilí o co nejvyšší kvalitu snubních prstenů vedlo k pořízení nejmodernější špičkové výrobní technologie z Německa. Zlatnictví Rýdl se stává nejmoderněji vybaveným zlatnictvím u nás.

Kouzlo poctivého řemesla a moderních technologií

Prodejny se rozrůstají a v roce 2014 díky neustálému rozvoji technologií rozšiřuje společnost Rýdl své portfolio o zásnubní prsteny. S každým dalším prstenem vznikají nové a nové příběhy plné lásky, nových začátků a odemknutých životních kapitol.

Kombinace nejšikovnějších mistrů zlatníků, kteří o prstenech vědí vše, a moderních technologií za-nechává na prstenech víc než jen blyštivé diamanty či vzpomínkové rytiny. Zanechává v nich zapálení a letité zkušenosti, které byste dnes ve většině zlatnických dílen jen marně hledali. Další logický krok? Otevření dalších prodejen – tentokrát v Brně a Bratislavě.

Šperky vyráběné s láskou

Roky utíkají, a protože lidé čím dál více dávají přednost kvalitě a originálním prstýnkům zrozeným i z těch nejnáročnějších návrhů, malá dílnička už nestačí. A tak se značka Rýdl přesouvá do moderních výrobních prostor v pražských Strašnicích, kde pro vás prsteny a šperky vyrábí poctivě a s úctou dodnes. Teď by se hodilo napsat: „Zazvonil zvonec a pohádky je konec“, nicméně pravda je taková, že tohle je teprve začátek.

WWW.PRSTENY.CZ | WWW.OBRUCKY-RYDL.SK