Rumu se v Česku daří, značka Heffron reaguje rozšířením portfolia

Palírna U Zeleného stromu, nejstarší palírna v Evropě, reaguje na rostoucí oblibu třtinových rumů, u nichž tržby za poslední rok vzrostly o 44, 4 procent. Rozšiřuje svou značku Heffron o dva rumy, pětiletý a desetiletý, a dva ochucené elixíry.

Heffron patří mezi nejúspěšnější produkty Palírny U Zeleného stromu. Přesto, že je na trhu poměrně krátce, stal se v loňském roce druhým nejprodávanějším produktem ve své kategorii. V meziročním srovnání nadále roste nejrychleji v kategorii třtinových rumů. „Pro milovníky rumů jsme přišli s Heffronem 5YO Rum, který zrál v pečlivě vybraných sudech po americkém bourbonu. Jde o výrazný a zároveň velmi jemný pětiletý rum. Zkušenější „rumaři“ ocení také ušlechtilý Heffron 10YO Rum, který zraje 10 let v pečlivě vybraných sudech po sherry, bourbonu a koňaku. Pro příznivce sladších chutí máme novinky Heffron Coffee, který je spojením kvalitního panamského rumu a čerstvě pražené kávy, a Heffron Coconut se svěží chutí kokosů z oblasti Karibiku,“ říká Michal Kučera, brand manažer značky Heffron.
Palírna novinkami reaguje na stále stoupající oblibu rumů. „Češi patří mezi prvních pět národů v konzumaci rumu na osobu a stále častěji dávají přednost kvalitě před kvantitou,“ vysvětluje Michal Kučera.

„Doby, kdy jsme pili destiláty z řepné třtiny a říkali tomu rum jsou dávno pryč. Češi i Moraváci ukazují, že si umí vybrat kvalitu a stále více požadují kvalitní rumy z cukrové třtiny. Tomuto trendu vychází vstříc i nový desetiletý Heffron, který je chuťově rozhodně překvapující,“ doplňuje Pavel Ungr, odborník na rumy z Rumrock.cz

Základem Heffronu Original je 5 let stařený rum z Panamy, který je dopracován podle originální receptury master blendera prostějovské Palírny U Zeleného stromu Romana Petruše. Svým příběhem i názvem odkazuje na osud československých legionářů, kteří pro návrat domů podnikli cestu kolem světa, a právě loď Heffron byla poslední, kterou se Panamským průplavem konečně vraceli do své vlasti. Heffron tak vzdává hold československým legiím v Rusku, které podnikly po skončení války nedobrovolnou cestu kolem světa. Z přístavu Vladivostok se velká část legionářů vydala přes Tichý oceán do Ameriky, poté jejich cesty vedly nejčastěji vlakem z Vancouveru či San Francisca na východní pobřeží nebo lodí přes Panamský průplav. Řada Heffron tento název dostala na počest všech legionářů, kteří prokázali neuvěřitelnou statečnost a odhodlání v boji za svobodu a spravedlnost.

Novinky řady Heffron

Heffron 5YO Rum
Výrazný a zároveň velmi jemný pětiletý rum Heffron od Palírny U Zeleného stromu se vyznačuje výraznými, dřevitými tóny doplněné dozvuky tropického ovoce. Z Panamy putuje tento jantarový destilát do nejstarší palírny v Evropě v pečlivě vybraných sudech po americkém bourbonu. Ty mu díky pětiletému zráni propůjčují jedinečný charakter, který ocení především milovníci sušších chutí.
Orientační cena: 339 Kč

Heffron 10YO Rum
Dokonale vyvážený chuťový zážitek přináší desetiletý panamský rum Heffron z Palírny U Zeleného stromu. Tento ušlechtilý destilát karamelové barvy je mistrovským dílem nejstarší palírny v Evropě. Ukrývá v sobě dokonale vyváženou paletu chuťových tónů a vůní. Díky desetiletému zrání v pečlivě vybraných sudech po sherry, bourbonu a koňaku jej ocení především zkušenější “rumaři”, kteří si chtějí dopřát to nejlepší za příjemnou cenu.
Orientační cena: 449 Kč

Heffron Coffee
Heffron Coffee z Palírny U Zeleného stromu přináší zcela nový chuťový zážitek. Díky jedinečnému spojení kvalitního panamského rumu a výběrové, čerstvě pražené kávy zaujme každého vyznavače jemně nasládlé chuti. I přes svou přirozenou sladkost si tento jemný destilát z nejstarší evropské palírny uchovává pro rum typické dřevité tóny a příjemný hřejivý závěr.
Orientační cena: 299 Kč

Heffron Coconut
Heffron Coconut vznikl jako dokonalé spojení kvalitního panamského rumu a svěžích kokosů z oblasti Karibiku. V nejstarší evropské palírně si na tradici potrpí. Palírna U Zeleného stromu přináší tento zcela nový chuťový zážitek všem vyznavačům přirozeně nasládlé chuti, kteří ocení pro rum typické dřevité tóny a příjemný hřejivý závěr.
Orientační cena: 299 Kč