Profesionální displeje Philips pomáhají dělat svět dokonalejší

S obrazovkami používanými na sdělování informací a marketingovou komu¬nikaci se dnes v běžném životě setkáváme všude. Na monitoru najdeme po¬zdrav s naším jménem při vstupu do hotelového pokoje, dozvíme se spoustu zajímavé osvěty v čekárnách zdravotnických zařízení, inspirujeme se novinka¬mi v obchodech. Jak tato zařízení fungují a jaké jsou nové trendy, vysvětluje odborník na profesionální displeje Milan Krejzlík – CEE Sales Manager společnosti MMD-Monitors & Displays Holding BV, která disponuje výhradními právy na prodej a marketing monitorů značky Philips po celém světě. Divize zabývající se touto technikou pod názvem Philips Professional Display Solutions oslovuje široké spektrum klientů s nabídkou inovativních produktů.

Profesionální displeje vytvoří dokonalé nákupní prostředí, zaujmou účastníky cestovního ruchu zajímavým obsahem, interaktivním rozhraním a dynamickou reklamou, dokážou interaktivně propojit vaše vzdálené kanceláře, zefektivní procesy v průmyslových provozech a zmodernizují práci ve zdravotnických zařízeních. Vše toto Philips do komerčních prostor nabízí – od malých obrazovek až po ohromné multimediální stěny.

Vysvětlete, prosím, jaký je vlastně základní rozdíl mezi klasickými monitory a Signage Displays a kde se tato řešení nevíce využívají?

Klasické IT monitory pro připojení k počítači mají předpokládanou dobu životnosti 3 až 5 let a jsou koncipované na provoz 16 hodin denně a 7 dní v týdnu. To koresponduje i s běžnými televizemi pro domácí užití. Profesionální displeje jsou v základní kategorizaci dvojí – jedny koncipované na 18h/7dní, a druhé určené pro nepřetržitý provoz – tedy 24h/7 dní s využitím v reklamě, provozech atd. Standardní záruka těchto displejů Philips je 3 roky s možností prodlužení na 5 nebo 7 let.

Toto kritérium však není jediný rozdíl mezi profesionálními televizemi a klasickými TV. Hotelové například (18/7) vydrží samozřejmě více oproti klasickým a navíc mají systém na vzdálenou správu, tedy možnost centrálního zapojení. V případě televizí do nemocnic jsou navíc antibakteriální a dají se desinfikovat.

Společnost Philips Professional Display Solutions však kromě profesionálních zařízení k nim dodává také software pro vzdálenou správu digitálního obsahu. Mohl byste nám tento váš systém přiblížit?

Centrální správu celé sítě pro Philips zajišťuje na míru navržený řídicí software ArtemisOne, který vyniká robustností, jednoduchou a přehlednou správou. Celý systém je navíc dostupný za velmi příznivou cenu. Díky ArtemisOne může správce sytému řešit jak technickou část – tedy nastavování hardwaru (úprava) jasu, kontrastu, barvy, hlasitosti; plánování provozu obrazovek) – tak provoz a organizaci zobrazovaného obsahu. Odpovědný pracovník má možnost téměř okamžitě měnit obsah podle akčních produktů nebo dopředu plánovat zobrazovaný obsah. ArtemisOne umožňuje skutečně snadné řízení celé sítě zobrazovačů z jedné ovládací konzole, se všemi potřebnými daty dostupnými na pár kliků.

Unikátnost řídicího systému spočívá v tom, že obsahuje i fotografie z místa umístnění. Správce systému tak přesně ví, o kterou plochu se jedná nebo při jaké teplotě operuje. Díky jednoduchému grafickému zobrazení okamžitě vidí, která plocha funguje správně (zelená), a kde je nějaký problém (červená). Navíc má možnost definovat konfigurační soubory, které obsahují jednoduché možnosti nastavování celých skupin obrazovek, kdy se požadované parametry nastaví pouze na jedné z nich a systém toto nastavení pošle do všech obrazovek v síti nebo dle libosti pouze vybraným obrazovkám.

Jaké příklady nasazení vašeho sytému u nás byste mohl uvést?

Díky řešení od společnosti Philips se třeba jihlavská nemocnice nebo již dva řetězce čerpacích stanic a prodejní řetězec Alza a Frutisimo přehouply do digitální éry. Nové panely jim přinesly úsporu nákladů a práce s nabídkou jejich produktů se zefektivnila. Nasazení centrálně řízeného digitálního řešení napříč celou sítí provozoven se odrazilo v nárůstu prodeje promovaných produktů. Navíc, díky prvotřídnímu reportingu, mají dostatek informací pro marketingová a strategická rozhodnutí.

Jaké výhody má nasazení profesionálních displejových řešení pro různé oblasti uplatnění?

Podnikatelská sféra se rozvíjí nebývalou rychlostí, a pokud chcete být na špici, musíte mít to nejlepší vybavení. Profesionální displeje Philips kombinují nejlepší technologie v odvětví a inovace zaměřené na firmy. Společnost Philips má na poli inovací dlouhou historii a patří mezi přední světové společnosti v produkci vysoce kvalitních výrobků, intuitivních řešení a praktických funkcí. V současné době se technologie vyvíjí směrem k inovacím na poli displejů pro širokou řadu trhů a možností komerčního využití.

Firemní prostory mohou být sdílené. Nejnovější řada určená pro kanceláře inspiruje zaměstnance a klienty chytrým řešením připojení, úžasným rozlišením a nekonečnými možnostmi propojení kanceláří, zasedacích místností, odpočinkových prostor, vstupních hal a chodeb.

Ubytovací služby mohou být díky profesionálním displejům Philips dotaženy k dokonalosti. Úsilí vlo¬žené do výstavby hotelů může být završeno dokonalým závěrečným krokem. Řada profesionálních displejů Philips ohromuje hotelové hosty. Televize na pokoji i displeje digitálního vrátného ve vstupní hale jim poskytují oblíbený obsah a umocňují jejich zážitky. Díky intuitivnímu rozhraní a různým možnostem obsahu si mohou hosté užívat v pokojích skutečný odpočinek. A s aplikacemi a možnostmi připojení Android™ mají k dispozici širší nabídku zábavy na pokoji.

Také zdravotnictví může být na lepší úrovni. Profesionální displeje Philips pro kliniky a nemocnice jsou navrženy tak, aby snižovaly napětí a navozovaly přirozený klid pacientů. Díky akceptaci medicínské kvality nabízejí bezpečné, čisté a snadné sledování. Pacientům se dostává informací prostřednictvím živých informačních stránek a udržuje se jejich pozornost exkluzivním obsahem. Sada zdravotnických displejů Philips nabízí neuvěřitelný kontrast a optimální rozlišení v dobře nasvíceném i tlumeném prostředí.

Mohl byste čtenářům prozradit nějaké vaše produktové novinky?

Do konce tohoto roku budeme mít nové řady displejů do konferenčních místností. Displeje budou vybaveny zařízením chromecast, které vám umožní na jeden klik streamovat téměř jakýkoliv obsah z displeje telefonu, tabletu nebo notebooku na obrazovku. Nejčastěji se toto řešení využívá při streamování multimediálního obsahu, jako jsou videa, fotografie, hudba, hry a další. V případě dotykových modelů budou nové řady vybaveny systémem pro kolaboraci. Půjde o softwarové řešení, kdy to, co kreslím na obrazovku v kanceláři například v Praze, se mi bude v reálném čase zobrazovat i v kanceláři v Brně. Tato řešení reagují i na dnešní situaci, kdy půlka světa se naučila pracovat se systémy, jako je ZOOM nebo Webex, a díky těmto platformám propojovala své týmy, no a Philips to bude implementovat přímo do displejů.

www.artemisone.eu