Opalovací krémy s čistým svědomím vůči životnímu prostředí

Chystáte se v létě k moři a je logické, že musíte ochránit svoji pokožku před spálením. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, že opalovací krémy mohou mít negativní dopad na životní prostředí, zejména na mořské ekosystémy? V době, kdy už si začínáme uvědomovat, že k přírodě musíme být šetrní, bychom se měli zamyslet i nad tímto negativem.

Ptáte se, jak mohou opalovací krémy znečišťovat přírodu?

Opalovací krémy obsahují aktivní složky nazývané ultravioletní (UV) filtry. Tyto filtry jsou buď organické nebo anorganické a slouží k ochraně pokožky před škodlivým UV zářením. Organické UV filtry se často hromadí v mořském prostředí kvůli jejich vysoké hodnotě koeficientu rozpustnosti ve vodě. Tyto filtry mohou být přenášeny do životního prostředí přímo nebo nepřímo. Studie ukazují, že organické UV filtry se hromadí v různých vodních živočiších, jako jsou korály, řasy, členovci, měkkýši a obratlovci. Chemikálie z opalovacích krémů mohou po spláchnutí do moře způsobit bělení korálů, hromadí se v tkáních korálů, poškozují jejich DNA, deformují mladé korály a dokonce zapřičiňují i jejich úhyn. Některé složky opalovacích krémů mohou narušit také růst a fotosyntézu zelených řas, jiné opalovací krémy zase obsahují mikroplasty, které mohou ohrožovat mořský život. Je proto velmi důležité, abychom byli ohleduplní k životnímu prostředí a volili opalovací krémy, které jsou šetrné k oceánům a korálovým útesům. Takovou značkou je Sol de Ibiza.

Nejracionálnější opalovací krém na světě

Sol de Ibiza je italsko-španělská značka, která je skvělým příkladem toho, že ochrana pokožky před sluncem může být v naprosté harmonii s životním prostředím. Jejím spoluzakladatelem je milovník Středozemního moře a plavání v otevřených vodách Alessandro Mancini, který se díky své vášni přestěhoval na Ibizu. Značka Sol de Ibiza vznikla díky jeho příběhu, kdy mu vadilo, že jeho milované moře trpí pod náporem těchto látek. I proto se se dvěma přáteli rozhodl vyrobit opalovací krém, který by neznečišťoval mořskou vodu, a to jak z hlediska složení, tak i obalů. Po třech letech výzkumu vytvořil v roce 2019 nejracionálnější opalovací krém na světě, který je vyroben pouze z přírodních ingrediencí a je vhodný pro děti, dospělé i životní prostředí. Jejich opalovací krém je také zcela bez plastů, což je další pozitivní vlastnost této značky.

Pokožka je bránou před ohrožením těla

Pokožka je bránou mezi naším tělem a slunečními paprsky, které jsou zdrojem života na Zemi i pocitu štěstí, zároveň však mají velkou sílu, která může naše tělo ohrozit. Je proto důležité tuto bránu bedlivě chránit s respektem k oběma světům – tomu uvnitř i okolo nás. Značka Sol de Ibiza nabízí 100% přírodní a mimořádně účinnou ochranu proti UVA i UVB záření, kterou ocení všichni, kteří si chtějí pobyt na sluníčku užít vědomě, bez obav o svou pokožku i celý organismus a s čistým svědomím vůči životnímu prostředí.
Zatímco UVA záření proniká hlouběji do kůže a způsobuje její předčasné stárnutí, UVB ovlivňuje svrchní vrstvy kůže, kterou může spálit. UVA i UVB záření pak mohou přispívat i k závažnějším kožním onemocněním včetně karcinomu.

Síla přírody, která účinně chrání i pečuje

Oproti konvenčním opalovacím krémům tvoří produkty Sol de Ibiza ryze přírodní ingredience s vysokým obsahem bio složek . Neobsahují syntetické filtry, parabeny, parfémy ani nanočástice, které mohou působit jako hormonální disruptory a představovat tak zdravotní rizika pro naše tělo a zatěžovat přírodu toxiny. Další výjimečnou vlastností je jejich pečující složení. Díky vysokému obsahu rostlinných olejů, bylinných výtažků a oxidu zinečnatému bez nanočástic mají opalovací krémy Sol de Ibiza vysoce antimikrobiální a zklidňující účinky, snižují zarudnutí, záněty a obnovují přirozenou rovnováhu pokožky. Zároveň ji vyživují a chrání před vysušením i předčasnými známkami stárnutí.

Účinnou UVA i UVB ochranu v Sol de Ibiza zaručuje právě oxid zinečnatý bez nanočástic- minerální přírodní filtr, který na rozdíl od těch syntetických sluneční paprsky nepohlcuje, ale přirozeně je odráží a nedovolí jim průnik do těla. Zároveň díky němu působí produkty ihned po nanesení a jsou voděodolné, účinně tak chrání před UV zářením i při pobytu ve vodě či během sportovních aktivit.

Vždy a všude, pro celou rodinu

Ať už máte jakékoliv plány, Sol de Ibiza vás nezradí. Praktická balení i varianty ochranných faktorů (SPF 15, 30, 50) zajistí, že se produkty této značky stanou esenciální součástí vašeho zavazadla na letní i zimní dovolenou, na výlety, sport i do města. Jejich jedinečné složení navíc umožňuje aplikaci již od 8 měsíců věku. Opalovací krémy Sol de Ibiza se rychle vstřebávají do pokožky a nezanechávají na ní mastný film. Bez obav je proto lze použít také pod make-up.

Více informací o produktech Sol de Ibiza najdete na www.biorganica.cz