Okouzlete své zákazníky krásně zabaleným zbožím

V současné době obrovského nárůstu počtu objednávek na e-shopech se asi hlavně snažíte, abyste odeslali všechny zásilky včas a kompletní. To je samozřejmě v pořádku, kvalitní obal je přitom nezbytností každého e-shopu i klasického obchodu. Zamysleli jste se však někdy nad tím, jaký pocit svým balením vyvoláte, když zákazníci balíček otevřou? Zda jsou rozčíleni obrovským množstvím fólie, kterou se musí prohrabat, nebo nadšeni, že obdrželi krásně zabalený dárek?

Síla Wow efektu

Na prožitku záleží. Chcete li, aby si Vás zákazníci zapamatovali, dopřejte jim radost při rozbalování. Je to lehčí, než se zdá. Důležité je vystoupit z řady a udělat svoji zásilku něčím jedinečnou. Stačí i malý detail, prostě nějaké malé překvapení, u kterého si zákazník řekne „Wow, to jsem nečekal!“

Stylová krabička je základ

Jistě můžete svoji zásilku předat nebo zaslat v nejlevnější klopové krabici, kterou seženete vyrobenou z nekvalitní lepenky a oblepenou tunou lepicí pásky. Dojem tím ale uděláte spíše negativní. Přidat pár haléřů za kvalitní a pěkné poštovní krabice se vyplatí. Na trhu je velké množství speedboxů – rychlouzavíracích krabic, které spojují několik výhod v jednom: dobře vypadají, bleskurychle se složí, takže ušetříte čas a díky odtrhávací pásce je otevření otázkou okamžiku. Pokud expedujete zásilek už trochu více, doporučujeme nechat si krabici potisknout třeba vaším logem nebo jednoduchým sdělením.

Výplně – hodně muziky za málo peněz

Pokud zasíláte zboží poštou nebo zásilkovými společnostmi, jsou výplňové materiály opravdu potřeba, protože tlumí nárazy a pády, ke kterým při přepravě dochází. Bez nich by se křehké zboží prostě rozbilo. No dobře, když už musíte výplně používat, proč nevyzkoušet ty, které dobře vypadají?

Vyzkoušejte třeba tyto:

Sizzlepack – jsou úhledně mačkané proužky z papíru, které krásně vypadají a navíc jsou ekologické. Na výběr máte z mnoha barevných provedení. Co takhle růžové proužky k Vaší exkluzivní voňavce?

Papírová fixační tělíska chipsy – papírová náhrada známých výplňových chipsů. Vypadají lépe, fungují stejně a navíc jsou ekologičtější. Papír Geami WrapPak – krásný perforovaný papír, který poslouží jako náhrada bublinkové fólie.

Dřevitá vlna – přírodní materiál, který se výborně hodí k vlnité lepence.

Nezapomínejte na detaily

Možná to budou právě drobná vylepšení, díky kterým si Vás zákazníci zapamatují a příště nakoupí znovu u Vás.

Osobní vzkaz – jsou Vaše výrobky něčím výjimečné? Třeba láskyplnou ruční výrobou nebo pozitivním sociálním dopadem? Nezapomeňte to zmínit. Zákazník určitě bude radši, když bude vědět, že nakupuje u poctivého českého soukromníka než od anonymního velkovýrobce z Číny.

Visačky – když zákazníkům poděkujete za nákup prostřednictvím jednoduché visačky, dáte jim najevo, jak si jejich nákupu vážíte.

Samolepky – malá nálepka například se křestním jménem zákazníka hned ozvláštní celé balení.

Stuhy – ovažte stuhou ve firemních barvách krabici nebo zboží uvnitř a celé balení ihned získá exkluzivitu.

Razítka – pokud nechcete krabici potisknout, nechte si vyrobit razítko s logem nebo nějakou vtipnou hláškou. Budete originální a to zákazníci většinou ocení.

Jak vidíte, možností, jak vylepšit své balení, je celá řada. Doporučujeme snažit se získat zpětnou vazbu a zjistit, co na zákazníky nejvíce zabírá a co se jim nejvíce líbilo. Skvělé jsou na to sociální sítě. Pokud zákazníci sami nadšeně nasdílí Vaši zásilku ve Vašem úžasném obalu, víte, že jste se rozhodli správně. Nebojte se experimentovat, důležité je vystoupit z davu, protože e-shopů a dalších obchodů je dnes obrovské množství a měli byste se snažit, aby si Vás zákazníci zapamatovali a příště se k Vám vrátili. Přejeme mnoho zajímavých nápadů pro Vaše balení!

Všechny popsané obaly koupíte na e-shopu eobaly.cz, za skvělé ceny a s rychlým doručením provozuje společnost SERVISBAL OBALY s.r.o. www.servisbal.cz