OBAL ROKU – Registrace otevřena do 31.července 2021

Registrace do 28. ročníku obalové soutěže OBAL ROKU je otevřena. Zájemci se mohou, stejně jako v předešlých ročnících, přihlašovat do kategorií Potraviny, Nápoje, Farmaceutické produkty, Čisticí a prací prostředky, Elektronika a spotřebiče, Automotive, Přepravní a průmyslové obaly, Dárkové obaly, Etikety, POP & POS displeje, Procesy a technologie, E-commerce a Ostatní. Časopis Brands&Stories je každoročním mediálním partnerem soutěže.

Vzhledem k aktuální situaci s Covid-19 a nejistého dalšího vývoje, se organizátor soutěže OBAL ROKU, Obalový institut SYBA, rozhodnul posunout tradiční uzávěrku registrace a s tím i související zasedání odborných porot. V rámci letošního ročníku bude tak registrace otevřena až do 31.července 2021. Představení jednotlivých přihlášených obalů proběhne před porotou již tradičně ve 2 dnech a to v posledním srpnovém týdnu – 24. srpna a 26. srpna. I letos se tak vychází vstříc zájemcům o účast v soutěži, kteří díky tomuto posunu mají dostatek času na přípravu přihlášek a výběr vhodných exponátů.
Prezentovat obaly před porotou bude možné třemi způsoby. První možností je, že obal představí přihlašovatel osobně před porotou. Druhou možností je, že využije představení prostřednictvím organizátora. Třetí, nejnovější možností představení obalu, je představení prostřednictvím Zoom videokonference.
Registrace do soutěže i letos probíhá online a to prostřednictvím přihlašovacího formuláře na webu www.obalroku.cz.
Iva Werbynská, ředitelka Obalového institutu SYBA, uvedla: „V současné době, kdy obalářům komplikují životy nařízení z Evropské komise, věřím, že je ten správný čas ukázat, že se naše dovednosti, technologie, materiály a um celkově, posouvají stále kupředu. Soutěž OBAL ROKU dává příležitost k získání ocenění a jeho následné využití pro komunikaci nového produktu široké veřejnosti. Vždyť správný obal zvyšuje hodnotu produktu.“
OBAL ROKU je jediná certifikovaná obalová soutěž určená pro české i zahraniční firmy, které se podílí na zajímavém obalovém řešení. Cílem soutěže je vyzdvihnout a následně propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na trhu objevují. Celá soutěž vyvrcholí slavnostním předání ocenění na Galavečeru OBALu ROKU.
Úspěch v soutěži OBAL ROKU dává možnost nominace a je bránou do světové soutěže WorldStar Award. Zde se utkají ty nejlepší obaly na světě mezi sebou.