Nová vizuální identita výrobce plechových hraček KOVAP

Tradiční český výrobce plechových hraček, firma KOVAP, mění logo. Nový design působí čistě a moderně, nechybí ale ani retro prvek v podobě ikonického červeného traktoru. Populární mechanické hračky se s novým logem poprvé představí na lednovém mezinárodním veletrhu SPIELWARENMESSE v německém Norimberku.

„Již tradičně se společnost KOVAP zúčastní lednového veletrhu SPIELWARENMESSE, kde představí nejen své produkty, ale také nové logo,“ říká jednatel společnosti Pavel Ježek. Zbrusu nové logo působí designově velmi moderně a čistě, ale stále v sobě zachovává retro nádech v podobě ikony traktoru. „Červený traktůrek je pro firmu KOVAP typickým produktem, proto bylo od začátku jasné, že v novém logu nesmí chybět,“ pokračuje Pavel Ježek. Navíc traktor osloví nejen děti, ale i dospělé, kteří si s mechanickými hračkami KOVAP hráli už před lety. Tři zářezy na masce traktůrku symbolizují tři generace, pro které jsou plechové hračky KOVAP určeny.

K firmě KOVAP byla přikoupena také společnost KADEN, která v minulosti tvořila s KOVAPEM jeden podnik. KADEN je firma vyrábějící modely automobilů, vojenských vozidel, stavebnic a kovových dílů. Úspěšná spolupráce z minulosti tak pod novým vedením znovu ožívá. Pracuje se na novém logu i pro zmíněnou firmu KADEN a v lednu bude spuštěn nový e-shop v moderním designu. „Vzniká kompletně nový vizuální styl společnosti,“ říká Pavel Ježek a dodává, že bývalý vlastník společnosti KOVAP, Lubomír Hošek, se i nadále na chodu firmy podílí jako nositel know-how a firemní tradice.

Blížící se účast na mezinárodním veletrhu hraček jen dokazuje kvalitu a oblíbenost produktů, a to nejen na tuzemském trhu. Ruční výroba malé firmy z Náchodu je stále víc populární u zahraničních turistů, kteří si plechové hračky pořizují jako suvenýr z České republiky.

Produkty značky KOVAP doporučuje i psycholog Ivan Douda. „Je dokázáno, že ručně vyráběné hračky rozvíjí jemnou motoriku u dětí,“ říká uznávaný odborník. Plechová hračka navíc může dělat radost dlouhé roky, protože je prakticky nezničitelná.

O společnosti KOVAP Náchod

Česká společnost KOVAP Náchod je celosvětově známým výrobcem plechových hraček s tradicí od roku 1946, kdy byla v Československu založena jako rodinná firma bratry Sedlákovými. Firma KOVAP se pyšní širokým sortimentem originálních plechových hraček jako je beruška na klíček, která nikdy nespadne ze stolu, nebo model traktoru Zetor, jež v přesném měřítku napodobuje originál, nechybí mu řazení, zpátečka ani funkční volant. U všech produktů firmy KOVAP je kladen důraz na ruční výrobu, precizní provedení a dlouhou životnost. Hračky jsou ekologicky nezávadné, šetrné k přírodě a pyšní se mimo jiné certifikátem BEZPEČNÉ HRAČKY. Plechové produkty značky KOVAP jsou ideálním dárkem pro děti i dospělé a patří k populárním tradičním suvenýrům z České republiky.