Nová vína Tesco Finest sbírají ocenění

Moravským vínům prémiové privátní značky Tesco Finest se daří mezi odborníky na víno, výraznou stopu zanechala vína v mezinárodní soutěži Oenoforum 2022. Oceněna byla i na soutěži Obal roku 2022.

Dvě zlaté medaile si ze Znojma odvezla vína Tesco Finest Kerner a Tesco Finest Pálava. „Je pro nás skvělým výsledkem, že tato dvě moravská vína pod naší prémiovou značkou Finest dosáhla hned v první sezoně, kdy je našim zákazníkům nabízíme, takového úspěchu. Zlatá medaile ze soutěže Oenoforum 2022 je skvělým vysvědčením jak pro Zámecké vinařství Bzenec, které pro nás tato vína vyvinulo, tak pro Asociaci sommelierů České republiky, která nám tato vína pomohla vybrat. Tento výsledek ukazuje našim zákazníkům, že i v prodejnách Tesco naleznou špičková lokální vína,“ hodnotí úspěch Jan Spevák, someliér společnosti Tesco.

Všechna vína Tesco Finest se vyznačují nejen svou vytříbenou chutí, ale i vzhledem. Důkazem je mimo jiné řada ocenění v letošním ročníku Obal roku, který nedávno odtajnil své vítěze. „V kategorii etikety jsme si odnesli ocenění pro Ryzlink rýnský. Porotu učaroval čistý, nevšední a moderní design ve vysoké kvalitě. Přestože celá řada Tesco Finest používá stejný formát etikety, ztvárnění jednotlivých odrůd se výrazně liší pomocí designu, substrátu a povrchových zušlechťujících efektů, říká David Brožek, CE Lead Own Brand Manager ve společnosti Tesco.

Etiketa Ryzlinku rýnského má moderní prémiový design s použitím abstraktních prvků zachovávajících podstatu produktu, úctu k moravské půdě a vinařskému řemeslu. „Zlaté efekty jsou tvořeny pomocí samotného metalického substrátu doplněny o tactile a matt varnish pro zvýraznění hlavního motivu,“ doplňuje Brožek.

Moravská řada vín pod dohledem Vinařského fondu a someliérů

Nová moravská vína prémiové privátní značky řady Tesco Finest představují unikátní výběr toho nejlepšího z vinařského světa.

„Loni na podzim jsme oslovili naše nejúspěšnější dodavatele s návrhem na spolupráci s tím, že Tesco stanovilo parametry podle preferencí zákazníků a dodavatelé dodali vzorky podle svého aktuálního sortimentu. Abychom vybrali skutečně to nejlepší z nejlepšího, postupovali jsme ve spolupráci s Vinařským fondem a oslovili jsme Asociaci sommelierů. Šest z nejzkušenějších someliérů asociace pod vedením jejího viceprezidenta Ivo Dvořáka vybíralo z téměř stovky vzorků a finální rozstřel byl velmi vyrovnaný. Nakonec byl jako vítěz ve všech hodnocených odrůdách vybrán dodavatel jediný – náš dlouholetý osvědčený dodavatel, Zámecké vinařství Bzenec,“ popisuje Jan Spevák, sommeliér společnosti Tesco. Správnost této volby potvrzuje skutečnost, že tato společnost se následně stala Vinařem roku 2021 a její dceřiná společnost Mikrosvín obsadila druhé místo.

„Čtveřici zařazených vín se dařilo a stala se mezi zákazníky oblíbenou, takže jsme se rozhodli, že nabídku rozšíříme o trojici dalších,“ říká Petr Hubený, manažer nákupu ve společnosti Tesco.

 

Nabídka moravských vín Tesco Finest

Tesco Finest Ryzlink rýnský

Víno zelenkavě zlaté barvy. V charakteristické citrusové vůni rozpoznáte podkres zralých meruněk a broskví. Chuť vína je šťavnatá, s pikantní kyselinkou a delší perzistencí.

Ideální teplota podávání je 10–12 °C.

Suché bílé víno

Toto víno skvěle doplní předkrmy, lehké úpravy ryb či telecí maso.

Cena 179,90 Kč

Tesco Finest Ryzlink vlašský

Víno sytější zlaté barvy. Ve vůni jsou typické tóny žlutého ovoce a sušených bylinek. Chuť je širší a bohatá, s citrusovou kyselinkou a dlouhou dochutí. Teplota podávání je 10–12 °C.

Suché bílé víno

Víno je vhodné podávat k zeleninovým jídlům. Hodí se také k rybám či jemným paštikám.

Cena 179,90 Kč

 

Tesco Finest Kerner

Pro víno je typická ovocná vůně zralé nektarinky spolu s citronovou kůrou, která se v závěru otevírá do sladce květového nádechu. Chuť je šťavnatá, citrusová, v závěru s lehce minerální slaností. Teplota podávání 10–12 °C.

Polosuché bílé víno

Víno se výborně hodí k různým předkrmům, včetně plodů moře, ke grilovanému telecímu masu, k rybám, i uzeným, ke chřestu a k mnoha druhům sýrů. Sladké výběry jsou vhodné k dezertům.

Cena 179,90 Kč

Tesco Finest Zweigeltrebe Rosé

Elegantní vůně třešní a švestek, která se promítá do chuti a nadchne vás již od prvního doušku tohoto půvabného rosé. Teplota podávání 7–10 °C.

Suché růžové víno, jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr.

Víno je vhodné kombinovat s mořskými plody, rybami, měkkými sýry a těstovinami či zeleninovými jídly.

Cena 179,90 Kč

Tesco Finest Cabernet Moravia pozdní sběr

Toto červené suché víno má krásně rubínovou barvu. V jeho vůni najdete bohatou kořenitost s nádechem po červeném bobulovém ovoci, hlavně červeném rybízu, v chuti pak ucítíte peckovité ovoce, jako jsou švestky, s velmi příjemným hladkým dozníváním. Výborně se snoubí například s grilovaným hovězím masem nebo zvěřinou.

Cena 169,90 Kč

Tesco Finest Rulandské modré pozdní sběr

Ve vůni tohoto suchého vína granátové barvy s cihlovými odlesky. Ve vůni je cítit charakteristický projev ovocného aroma zralých a kompotovaných jahod. V chuti pak vnímáme příjemnou plnost vína s decentní kyselinkou v jeho ovocném projevu spolu s elegantní dochutí v závěru. Toto víno si vychutnáte například s grilovanými či pečenými masy, s jemnými úpravami zvěřiny nebo s houbovými pokrmy. Vedle nešlápnete ani s pečenou kachnou.

Cena 179,90 Kč

Tesco Finest Pálava pozdní sběr

Toto polosuché víno má slámově žlutou barvu. V jeho vůni se snoubí kombinace rozkvetlého šeříku a sušených rozinek. Chuť je bohatá a medově sladká, na samotném závěru s dochutí kompotovaných meruněk doladěnou šťavnatou kyselinkou.

Krásně se snoubí například s kořenitými jídly, uzenými či pařenými sýry nebo s dezerty.

Cena 189,90 Kč