Nejlepší italské gelato již brzy v Čechách!

Nejznámější a nejúspěšnější franchisový koncept z Itálie v oblasti kulinářského umění brzy nabídne nejlepší italské gelato i v Česku a na Slovensku! Firma RivaReno, založená v roce 2004 otevřela první prodejnu v roce 2005. V posledních letech expandoval tento franšízový koncept kromě Itálie například do Španělska, USA, Austrálie, na Dálný Východ a do dalších zemí. V plánu je i vstup na trhy v Německu, Francii, Velké Británii, Rakousku, České republice a Slovensku.

RivaReno nabízí vynikající prémiové gelato a mražené dezerty vyráběné a prodávané prostřednictvím sítě vlastních a franchisových prodejen.
Vysoce kvalitní ingredience, mimořádné chutě a sametová textura gelata a sorbetů odlišují RivaReno od ostatních nabídek na trhu. Produkty získaly řadu ocenění od znalců potravin, včetně ceny ‚Miglior Gelateria d’Italia‘ (nejlepší prodejna gelato v Itálii) a od asociace potravin a vína Golosaria. Stejně důležité jsou však reference a hodnocení od spokojených zákazníků! RivaReno jim vděčí za to, že tento koncept mohl získat několik certifikátů výjimečnosti například i na portále TripAdvisor a na sociálních sítích.
Gelato je italské pojmenování pro vysoce kvalitní a řemeslným způsobem vyráběnou zmrzlinu. Italové na rozdíl od zbytku světa nerozlišují termín “gelato” od termínu “zmrzlina (ice cream)”. Zkrátka v Itálii si nezajdete na zmrzlinu, nýbrž na gelato.

V čem je gelato lepší než zmrzlina?

Gelato se podobně jako zmrzlina skládá z mléka, smetany a cukru. Avšak od zmrzliny nebo mražených krémů se liší hned v několika faktorech. Je méně tučnější = tedy i méně kalorická, takže by se dalo říct, že je zdravější. Obsahuje také podstatně méně vzduchu, tím pádem je daleko hustší a díky tomu pocitově pro zákazníka lahodnější a teplejší.
Jméno RivaReno, vzdává hold tomu, kde to všechno začalo: v Bologni, městu, které se nachází u řeky Reno a které má dlouhou, legendární kulinářskou tradici. Jeden ze zakladatelů tohoto konceptu, Leonardo Ragazzi, objevil tajemství jemné výroby gelato; tyto techniky spolu s tradičními a novými příchutěmi stále hluboce ovlivňují způsob, jakým je dnes toto gelato vyráběno. Název RivaReno, který v překladu znamená „břehy řeky Reno“, zvolili zakladatelé tohoto konceptu s odkazem na jejich boloňské kořeny.
Pokud zrovna neplánujete cestu do Itálie, nesmutněte, jelikož i v České republice si budete moci brzy dát pravé a poctivé gelato, které vyrábí a bude brzy nabízet i koncept RivaReno.

Zájemci o franchisové podnikání, neváhejte!

Je to pro vás velká šance, jak se stát master franchisovým nebo franchisovým partnerem velké a velmi úspěšné nadnárodní společnosti a začít podnikat v relativně velmi krátké době ve vašem městě nebo regionu.

KONTAKT PRO ZÁJEMCE O MASTER FRANCHISOVÉ NEBO FRANCHISOVÉ LICENCE:

Franchisový systém RivaReno je v České a Slovenské republice exkluzivně zastoupen společností AVEX systems, která pro něj hledá nové MASTER FRANCHISOVÉ NEBO FRANCHISOVÉ PARTNERY pro obě země.
V případě zájmu kontaktujte společnost AVEX systems: ales.tulpa@avexsystems.eu.
Více informací najdete i na webech: www.avexssystems.eu nebo www.rivareno.com.