Na český trh vstupuje nová značka rostlinných nápojů AdeZ

Společnost Coca-Cola přináší na český a slovenský trh novou značku rostlinných nápojů AdeZ. Ucelená řada nápojů na bázi obilovin, kokosu a mandlí je k dostání v pěti variantách a nabídne pestrý mix chutí pro všechny milovníky nápojů z rostlinných surovin. Zabalená bude do ekologicky šetrných plastových lahví, tzv. Plant Bottle™.

Rostlinné nápoje AdeZ vznikly spojením obilovin, kokosu a mandlí, ovocných šťáv, nekalorického sladidla steviol-glykosidů, získaného z listů rostliny stévie, a také vitamínů a minerálních látek. Výsledkem jsou nápoje se skvělou chutí a krémovou konzistencí, do kterých se nepřidává žádný další cukr. Obsahují jen přirozeně se vyskytující cukry v obilovinách, kokosu, mandlích a ovoci. Všechny rostlinné nápoje AdeZ jsou přirozeně bez laktózy.

„S rostlinnými nápoji AdeZ chceme nabídnout výživově hodnotnou, cenově dostupnou a hlavně skvěle chutnající alternativu všem spotřebitelům, kteří se snaží obohatit svůj jídelníček o potraviny z rostlinných surovin,“ říká Kateřina Hladíková, brand manažerka značky AdeZ a dodává: „Nápoje AdeZ navíc nabízí spoustu možností, jak si je vychutnat. Hodí se jako alternativa mléka při přípravě snídaní a chutných svačin, své místo ale mají i v klasickém vaření. Zároveň skvěle chutnají i jen tak samotné.“

Pro český trh je AdeZ novinkou, ale v Latinské Americe, odkud tato značka pochází, byla uvedena na trh už v roce 1988. Během třiceti let se stala nejoblíbenějším rostlinným nápojem v zemích, jako jsou Mexiko, Brazílie nebo Argentina. „Pro evropský trh jsme pro rostlinné nápoje AdeZ vyvinuli zcela nové receptury včetně variant s ovocnými šťávami a věříme, že si brzy získají stejnou popularitu jako v zemích svého původu,“ komentuje Hladíková. Rostlinné nápoje AdeZ jsou baleny do tzv. Plant Bottle™ – praktických PET lahví, které nejen že skvěle vypadají a velmi dobře chrání svůj citlivý obsah, ale jsou až z 30 % vyrobeny z rostlinného materiálu. Přitom jsou plně recyklovatelné, jako kterékoli jiné PET lahve.

Novinka je v prodeji v následujících variantách: Chilling Coconut (0,8l), Rockin‘ Rice (0,8l), Amazing Almond (0,8l), Chilling Coconut Berry (0,25l), Outstanding Oat Strawberry-Banana (0,25l).

K zakoupení je AdeZ aktuálně dostupný na pultech obchodů HM Ahold, Billa, Penny, Coop, DM drogerie, Relay, Sodexo, v sítích Eurest, ve vybraných čerpacích stanicích a prodejních automatech a také v e-shopech Rohlík a Košík. Prodejní síť se dále rozšiřuje.