Letošní konference Ženy v byznysu napoví „jak vyniknout“!

„Ženy, zasvětíme vás do umění se prosadit,“ hlásá spojení dvou platforem zaměřených na ženský byznys.

Spoluzakladatelky Konference Ženy v byznysu Kateřina Tygl a Alena Barnová a Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek (ČMAPM) se rozhodly propojit zkušenosti a přinést ještě unikátnější zážitek v již čtvrtém ročníku celodenní Konference Ženy v byznysu. Ta se uskuteční 26. dubna 2022 v Praze, Chateau st. Havel. Nové spojení sil dvou platforem zaměřených na ženský byznys potvrzuje, že ženy nejsou rivalky.

„Pokud chcete udělat nějaký dopad, je logické se spojovat. A ženy to umí v byznysu dobře. Propojení zkušeností vždy přinese lepší výsledek. Proto mám velkou radost, že jsme se dohodly na spojení s ČMAPM. Konference má za sebou již tři ročníky, ale ten čtvrtý bude jedinečný,“ říká Kateřina Tygl, zakladatelka komunity Ženy v byznysu.
Konference, jejímž hlavním tématem bude „Umění se prosadit“, se bude také streamovat online. Vystoupí 12 řečníků, a to z nejrůznějších oborů, kterými jsou například věda, byznys, vzdělávání či politika.
„Je vhodná pro všechny podnikatelky, manažerky i ženy na volné noze, které se chtějí inspirovat a sebevzdělávat. Čtvrtý ročník nebude pouze o zajímavých přednáškách, ale v programu jsou také workshopy, konkrétní ukázky a techniky, které lze využít během vyjednávání, prezentace nebo například zvládání emocí. Součástí akce bude také networking, který je pro byznys velmi důležitý,“ popisuje Alena Barnová, spoluzakladatelka Konference.
Účastníci se mohou těšit na řadu zajímavých řečníků a významných žen. Jednou z nich je například Veronika Dulíková, která je vědeckou pracovnicí Českého egyptologického ústavu FF UK. Egyptoložka na své přednášce přiblíží, jak se nenechat odradit od okolí a stereotypů a prosadit se v neobvyklé kariéře. „Mezi řečníky nebudou pouze ženy, jednu z praktičtějších přednášek bude mít na starosti lektor Ondřej Staněk. Posluchačům vysvětlí, jak vystupovat sebevědomě před publikem či kamerou. Zaměří se například na neverbální signály a co nejlepší způsoby prezentace,“ doplňuje Kateřina.
Mezi další vystupující patří například spoluzakladatelka Fondee Eva Hlavsová, prezidentka PETROF Group Zuzana Ceralová Petrofová, 1. místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková či lektorka improvizace Michaela Puchálková.
„Pro ženy není vůbec jednoduché prosadit se v byznysu. Dalo by se říct, že toho musí obětovat možná ještě více než muži. Často musí své kariérní sny snoubit s chodem rodiny a dokázat stereotypní veřejnosti, že i ženy mohou být nejvýše postavené manažerky či jednatelky. Právě proto se letošní konference věnuje tomu „jak vyniknout,“ popisuje Kateřina Haring, prezidentka ČMAPM.

Letošní ročník konference Ženy v byznysu je výjimečný v tom, že se na něm poprvé podílí dvě ženské komunity.
Ženy v byznysu, v jehož čele stojí zakladatelky Kateřina Tygl a Alena Barnová, čítají přes 3000 členek. Cílem komunity je podporovat a inspirovat ženy, aby se dokázaly prosadit. Konference byla doposud pořádaná touto stejnojmennou komunitou.
Českomoravská asociace manažerek a podnikatelek, kterou zastupují prezidentka Kateřina Haring a viceprezidentka Renáta Valerie Nešporek, sdružuje přes 150 podnikatelek a manažerek. Asociace sdružuje ženy, které pomáhají ostatním podnikatelkám a manažerkám uplatnit se v profesním životě a naučit se jej skloubit nejen s rodinným životem, ale i se svým osobním rozvojem. Jako jediná asociace v České republice je členem celosvětové asociace podnikatelek a manažerek FCEM.
Podle slov všech organizátorek se díky spojení podařilo celou konferenci ještě více rozšířit mezi ženskou veřejnost.