KOTELNA PARK – inspirativní kancelářské prostory obklopené zelení

Radlické údolí bylo odjakživa považováno za významnou průmyslovou část Prahy 5. Firma Walter zde po dobu téměř 100 let ve své továrně vyvíjela a vyráběla postupně motocykly, automobily, a nakonec letecké motory.  Tato část Prahy se dnes mění k nepoznání. 

Především díky developerským projektům zde vzniká další důležitý administrativní boulevard táhnoucíse od dvou budov centrály ČSOB směrem k Jinonicím. Jednou ze staveb, která přispívá k zatraktivnění lokality, patří i projekt Kotelna Park Fáze II, jehož výstavbu zajišťuje česká developerská skupina Red Group. Nová budova navazuje na úspěšnou stavbu administrativní budovy Fáze I, která v roce 2017 získala titul Stavba Roku. Fáze I byla vybudována v těsné blízkosti výrazné dominanty Radlického údolí – 120 metrů vysokého komína. Ten býval součástí staveb zajišťujících vytápění celé oblasti a v současné době čeká na svůj druhý dech.

Návrh stavby nazvané Kotelna Park Fáze II pochází z dílny oceněných architektů Chapman Taylor, kteří vsadili na nadčasový a svěží design. Dominantním aspektem je prosklená fasáda tvořena zaoblenými křivkami, díky kterým budova působí elegantně a prostory jsou velice světlé. Cílem developera bylo navržení dobíjecí stanice pro elektromobily ekologicky šetrné budovy zaměřující se na nízkou spotřebu energie, vzdušný interiér, inspirativní kancelářské prostory a příjemné pracovní prostředí obklopené zelení.

Budova disponuje dostatkem parkovacích stání pro budoucí uživatele. Design interiéru společných prostor se nese ve znamení kontrastu pohledového betonu a přírodních materiálů. Ve velké míře je použito exotické dřevo Iroko, které působí v prostorech vstupní recepce a výtahových lobby moderně a příjemně.

Na ploše šesti nadzemních podlaží se nachází téměř 12 000 m2 kancelářských prostor třídy „A“. Dle kategorizace BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) má Kotelna Park Fáze II před-certifikaci jako „Velmi dobrá“. Prosklená fasáda nabízí dostatek přirozeného denního světla. Výměnu vzduchu zajišťují moderní vzduchotechnické jednotky s dvojitou filtrací, které jsou i s nasáváním umístěny na střeše objektu. Toto řešení zajišťuje vysokou čistotu vzduchu ve všech prostorách v budově. Pro zvýšení komfortu nájemců jsou v celé budově k dispozici otevíratelná okna, externí žaluzie a venkovní terasy umístěné ve všech podlažích.

Jedním z největších pozitiv budovy je rozlehlý zelený park za budovou. Díky svažitému terénu je umístěn o několik metrů výše nad rušnou Radlickou ulici, od které ho chrání také samotná budova. Zazeleněná plocha tak představuje klidné místo jako stvořené pro odpočinek, dobití energie a v neposlední řadě sportovní vyžití.

SLUŽBY V OBJEKTU: 24/7 recepce s ostrahou; kantýna; místo pro uskladnění kol; sprchy; laundry boxy; dobíjecí stanice pro elektromobily