JUUL Labs uvede na český trh novou mentolovou příchuť

Společnost JUUL Labs oznámila, že uvede na trh novou mentolovou příchuť JUULpods náplní, čímž dospělým kuřákům v České republice nabídne širší škálu alternativ ke klasickým cigaretám.

Společnost JUUL Labs se zaměřuje na poskytnutí alternativy dospělým kuřákům ke klasickým cigaretám. „Věříme, že by se kuřáci měli v první řadě pokusit vzdát cigaret úplně. Pokud však takové rozhodnutí udělat nemohou nebo nechtějí, je důležité jim poskytnout možnost potencionálně méně škodlivých nikotinových výrobků,” říká Valentyn Grygoryshyn, generální ředitel JUUL Labs Česká republika. S electronic nicotine delivery systémem (ENDS) mají dospělí kuřáci na výběr z různých příchutí a řady alternativních možností, které jim mohou pomoci přestat užívat klasické cigarety.

JUUL Labs již dlouhodobě spolupracuje s regulačními orgány a institucemi veřejného zdraví na vhodném představení nových produktů tak, aby vyhovovalo potřebám a preferencím širokého spektra dospělých kuřáků a zároveň neoslovovalo nezletilé. Jako součást závazku JUUL Labs je zároveň zodpovědnost v rámci maloobchodu, která zahrnuje neustálé ověřování věku či poskytování školení v rámci maloobchodu. Dodržování předpisů je sledováno pravidelnými audity.

Počet kuřáků v ČR klesá

Nedávné průzkumy ukazují, že počet dospělých českých kuřáků klesl z 28,5 % populace v roce 2018, na 24,9 % v roce 2019 . Na nemoci související s kouřením však stále připadá každoročně více než 15 000 úmrtí. „Vítáme úbytek kuřáků v České republice, Juul Labs a kategorie vaping existují právě proto, aby pomohly ukončit éru klasických cigaret,“ dodává Valentyn Grygoryshyn.

Mentolové JUULpods náplně budou v prodeji od druhé poloviny srpna v autorizovaných prodejnách, jedná se tak o nejnovější přírůstek do portfolia příchutí JUULpods náplní, které zahrnuje Glacier Mint, Mango Nectar, Golden Tobacco, Royal Creme a Alpine Berry.

Mentolové JUULpods náplně zakoupíte v balení po čtyřech kusech (18 mg/ml) ve více než 2 000 autorizovaných prodejnách. Doporučená maloobchodní cena je 269 Kč.