Jubilejní 130. prodejna společnosti Kaufland byla otevřena ve Šternberku

Jeden z největších prodejních řetězců v České republice, společnost Kaufland, otevřel svou 130. prodejnu. Obyvatelé Šternberka, pro které byl v následujících dvou dnech připraven program pro děti i celou rodinu, se tak těšil ze slavnostního otevření za přítomnosti starosty města.

V rámci expanze společnosti na českém trhu otevřel Kaufland ve čtvrtek 13. září svou jubilejní 130. prodejnu. V ulici Průmyslová nabídne obyvatelům Šternberku nákupní plochu o rozloze 3006 m2. „V letošním roce slavíme 20 let naší společnosti na českém trhu. I proto jsme pojali otevření 130. prodejny svátečněji a pro všechny obyvatele Šternberku připravili bohatý doprovodný program,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland ČR.

Na zákazníky čeká na prodejně několik technologických novinek. Jednou z nich jsou například digitální obrazovky umístěné u čerstvých pultů – tedy v úsecích s produkty, jakými jsou uzeniny, ryby, sýry, maso a lahůdky. Tzv. digital signage zákazníkům usnadní orientaci v sortimentu zboží i akčních nabídkách, které se budou na obrazovkách neustále obměňovat. Vybavení prodejny doplní čtečky EAN kódů pro kontrolu cen jednotlivých produktů. Dalšími vítanými benefity moderního interiéru jsou nižší regály, výmalba stěn podle druhu zboží a také jednoduchý navigační systém zastoupený piktogramy. Majitelé elektromobilů během nákupu mohou dobít svůj elektromobil u rychlonabíjecí stanice na parkovišti před prodejnou.

Při stavbě samotné prodejny byl kladen důraz i na její ekologickou stránku. Díky nejnovějším technologickým řešením, například snížení množství CO2 či rekuperaci, prodejna minimálně zatěžuje své okolí. Prodejní plochu i zázemí pak osvětluje moderní, příjemné, a především úsporné LED osvětlení. Chladicí nábytek je osazen dveřmi, což spolu s nejnovější technologií chlazení snižuje jeho energetickou náročnost až o 30 procent energie.

Více na www.kaufland.cz

Zdroj : Ogilvy