Gebrüder Weiss podporuje vzdělávání budoucích dopravních expertů

Dlouholetá úspěšná spolupráce Gebrüder Weiss  a pražské VOŠ a SPŠD Masná pokračuje a doprovází ji i sponzoring unikátního leteckého stimulátoru Boeing 737NG pro praktickou výuku.Studenti dopravní školy Mastná se už několik let účastní pravidelných specializovaných exkurzí v  Gebrüder Weiss, část  studentů vyšších ročníků SPŠD a VOŠ využívá také možnost praxe v této logistické společnosti.

„Gebrüder Weiss se může pochlubit tím, že za 30 let existence na českém trhu se řada absolventů SPŠD stala našimi kolegy. Někteří z nich se dokonce uplatnili na manažerských pozicích,“ uvádí Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR. Vzájemnou spolupráci oceňuje také Richard Burgr, garant oboru Letecká doprava VOŠ a SPŠD Masná: „Partnerství s Gebrüder Weiss a dalšími firmami umožňuje profesní rozvoj našich studentů v podobě školních praxí ve firmách, nahlédnutí do jejich provozu a celkově do zákulisí. Studenti mohou své teoretické znalosti, získané ze školní výuky, brilantně využít v praxi a vyprecizovat své znalosti v daném odvětví,“ popisuje Richard Burgr.

Na dlouholetou úspěšnou spolupráci se školou VOŠ a SPŠ dopravní v pražské Masné ulici navazuje logistická společnost Gebrüder Weiss i sponzoringem leteckého simulátoru Boeingu 737NG, který se uplatňuje v praktické výuce školy. Trenažér Boeingu 737NG má velký edukativní potenciál a plní funkci praktického doplňku teoretické výuky konkrétně studentů 4. ročníku oboru Letecká doprava. Ti se učí mimo jiné základním poznatkům z předletové přípravy ve všeobecném i dopravním letectví, jako třeba plánování palivových zásob, praktickému využití leteckých map, letecké meteorologii nebo hmotnosti a vyvážení letadel.

Od podpory specializovaných programů školy si Gebrüder Weiss slibuje výchovu dopravních expertů, kteří svoje znalosti využijí v příštích desetiletích, kdy bude logistický obor podle očekávání procházet dynamickým vývojem. „Je potřeba, aby výuka znalostí a dovedností budoucích odborníků na obor dopravy odpovídala současným trendům. Právě SPŠD Masná je ukázkovým příkladem reflexe současného vývoje do vlastního vzdělávacího programu,“ uzavírá Jan Kodada.