Francouzská módní značka JOTT vstoupila na český trh a otevřela první kamenný obchod

Do České republiky vstoupila nová fashion značka, původem z francouzské Marseille. JOTT se specializuje na tenké, ultralehké a nepromokavé bundy, které se dají nosit během celého roku. V nabídce má ale také vesty, polokošile, šaty a další oblečení využitelné pro všechna čtyři roční období.  V září otevřela svůj první kamenný obchod v pražském obchodním centru Westfield Chodov. Slavnostního openingu první říjnový pátek se zúčastnila například herečka Sandra Nováková, modelka a farmaceutka Jana Doleželová nebo zpěvák Marian Vojtko.

„První kamenný obchod, který je zároveň flagship storem, jsme otevřeli pražském obchodním centru Westfield Chodov. V následujících měsících plánujeme otevření dalších dvou prodejen. Ty budou klíčovým prodejním kanálem, který doplní i prodej na vlastním e-shopu,“ říká Tomáš Žaloudek, jednatel společnosti Urban Brands, která nedávno získala zastoupení značky JOTT pro Českou republiku, Slovensko, Rakousko, Maďarsko a Rumunsko.

Za vznikem značky JOTT stojí bratranci Mathieu a Nicolas Gourdikianovi z Marseille, kteří začali svůj příběh psát už v roce 2010. V roce 2021 pak investorsky do JOTT vstoupil fond L Catterton spadající pod LVMH (Moët Hennessy Louis Vuitton SA), světoznámou rodinnou společnost vlastnící se zejména luxusní značky z módy, retailu a gastronomie.

 Značka fungovala první roky pouze na francouzském trhu, kde se stala šampionem v kategorii lehkých bund. Management se následně s novými investory rozhodl pro její expanzi nejdříve do Německa a Beneluxu, nyní i do dalších zemí včetně střední Evropy.  Aktuálně má JOTT po Evropě 15 obchodů, ale rychle otevírá nové. Kromě Prahy v těchto měsících také v Bratislavě, Vídni, Varšavě, Lisabonu či Amsterdamu.

JOTT sází na odvážný a specifický design, v němž kombinuje prvotřídní lehký materiál s prošitím a nepřeberným množstvím barev. „Značka byla průkopníkem prémiového městského ležérního oblečení prostřednictvím stylových, vysoce kvalitních a cenově dostupných produktů, které lze nosit při různých příležitostech,“ dodává Tomáš Žaloudek.

Tato francouzská značka propojuje sportovně elegantní styl, který je velkým hitem posledních lech. Sortiment módního zboží bude široký, od dámské po pánskou kolekci, chybět nebudou ani produkty určené pro nejmenší. Ve své nové prodejně nabídne značka oblečení pro každého na každodenní nošení. Od vypasovaných bund, po volné střihy či pro přechodné podzimní a jarní období stále populárnější vesty.  Značka se odlišuje také svojí rozmanitou paletou barev. Klasická černá, šedá a modrá jsou doplněny o záblesky červené, růžové, vínové a mnoha trendy barev.

Vedle vlajkového obchodu v pražském centru Westfield Chodov je možné zakoupit produkty značky JOTT také na e-shopu www.urbanbrands.cz.