Exkluzivní kalendář Pirelli představili ve Veroně, do České republiky míří jediný kus

Teatro Filarmonico ve Veroně se stalo místem slavnostního odhalení unikátního kalendáře Pirelli 2020. Již 47. edice s tématem „Hledání Julie“ má podobu knihy o 132 stranách s barevnými i černobílými fotografiemi. Tvůrcem kalendáře je známý italský fotograf Paolo Roversi, který čerpal inspiraci z nadčasového Shakespearovského dramatu. Dotkl se Julie, jenž se skrývá v každé ženě, a to prostřednictvím hereček a modelek Claire Foyové, Mii Gothové, Chris Leeové, Indyi Mooreové, Rosalie, Stelly Roversiové, Yary Shahidiové, Kristen Stewartové a Emmy Watsonové.

Letos je to poprvé, kdy kalendář představuje spojení fotografie s 18minutovým filmem. V něm Paolo Roversi vystupuje jako režisér, který zpovídá uchazečky o roli Julie, kdy jedna za druhou prochází před režisérovým objektivem a ztvárňuje mnohostranný charakter se širokou škálou emocí a výrazů. Scénář se rozkrývá ve dvou fázích. V první jsou protagonistky zobrazeny, jak přichází na scénu, bez make-upu a bez kostýmů. Každá soupeří o to, aby získala roli, hovoří s režisérem, jak si představuje Julii. Tímto způsobem odhalují svou intimní i osobní stránku. Ve druhé fázi si oblékají kostýmy, které mění jejich osobní ztvárnění Shakespearovské hrdinky Julie. V příběhu se úzce pojí realita a fikce a jejich rozdíly jsou rozmazané jako na mlhavých fotografiích.

Roversi, jako vášnivý letitý milovník opery, chtěl vytvořit objekt s unikátním grafickým designem hluboce inspirovaným operním libretem. Kalendář 2020 obsahuje 132 stran s měsíčním kalendářem na obálce, spolu s úryvky ze Shakespearova Romea a Julie a 58 barevných a černobílých fotografií, zachycujících protagonistky příběhu a Veronu. Otevřením titulní strany odhalujete obraz nebes, která představují vesmír, a ideálně obsahují, zahalují a zvěčňují příběh Julie. Přední a zadní strana obálky jsou potištěné pozlaceným písmem samotného kalendáře, zvýrazňují datum narození Julie, její první setkání s Romeem, jejich svatbu a jejich smrt. Tato data jsou doplněna o data narození hvězd, jejichž jména jsou rozházena na obálce, mezi souhvězdími, která představují nebesa.

Exkluzivitu kalendáře Pirelli 2020 garantuje především omezený počet kusů, z nichž každý má své pořadové číslo. Jedinečnost podtrhuje také fakt, že se kalendář nedostane do volného prodeje. Společnost Pirelli jej věnuje významným světovým osobnostem. Přesto i ti, kteří nepatří mezi vyvolené, mají možnost kalendář získat. Světoznámý výrobce pneumatik uvolňuje několik výtisků do aukce a výtěžkem podporuje charitativní projekty. Nejinak je tomu i letos, kdy jeden kalendář zamíří do internetové aukce v České republice. Tato veřejná aukce proběhne 19. prosince 2019 na portálu iDNES.cz mediální skupiny MAFRA a zapojit se do ní může kdokoliv.

„Máme před sebou již devatenáctou dražbu kalendáře Pirelli v České republice a vždy byl výtěžek věnován Masarykovu onkologickému ústavu,“ uvádí Zdeněk Vacl, marketingový manažer Pirelli Tyre Czech. „Ten jej vždy použil na pořízení konkrétního přístroje či vybavení. Pro tento rok je celková investice 300 000 Kč a byl bych nesmírně šťastný, kdyby výtěžek dražby uhradil podstatnou část této sumy. Snad to není příliš troufalé, ale od takového kalendáře očekáváme vedle uměleckého prožitku i příležitost zamyslet se společně s fotografem Roversim nad smyslem krásy a hledat cestu, jak ji využít k něčemu dalšímu, konkrétnímu, a v každém případě však užitečnému. Prostřednictvím všech dosavadních aukcí kalendářů Pirelli totiž myslíme na všechny, kteří potřebují naši pomoc. Celkem se takto získalo již 4 000 000 korun,“ upřesňuje.

Spoustu okamžiků z fotografování a filmování, spolu s postavami a příběhy ze zákulisí kalendáře Pirelli 2020 naleznete i online na stránce www.pirellicalendar.com, která nabízí i možnost prozkoumat více než padesátiletou historii kalendáře a to včetně filmů, rozhovorů, fotografií a dosud nezveřejněných textů.

Podívejte se na www.pirellicalendar.com a prohlédněte si účinkující kalendáře Pirelli 2020, spolu se zákulisím historie.