Darré: Česká rodinná firma

Úspěšně navázat na bohatou textilní minulost kraje, odkud pochází, a pokračovat v tradici svých předků se podařilo rodině Kuchařových na Náchodsku. Rozhodli se přinášet svým zákazníkům do jejich domovů kvalitní sortiment ložního povlečení, prostěradel a dalšího bytového textilu. Pod značkou Darré vytváří vlastní vzory inspirované přírodou a krásami naší země. Letos přestěhovali svou firmu do Vysokova u Náchoda, kam jsme se za nimi vydali. Ocitli jsme se v ráji bavlny a přivítala nás sehraná rodina, které nadšení pro svoji práci lze jen závidět.

Zkušenosti z obchodu s textilem

Firmu založil v roce 2008 Aleš Kuchař se svým bratrem Petrem. Na začátku svého podnikání nakupovali ložní prádlo od různých dodavatelů a jezdili ho prodávat na řemeslné trhy. Tímto způsobem obchodu si ověřili poptávku českých zákazníků, nicméně začali postrádat dostatečnou kvalitu v tomto sortimentu. A protože ji nemohli nalézt, začali pátrat po textilce, ve které by mohli tisknout své látky. Nakonec ji našli v Kladsku, nakoupili metráž a v jejich regionu začali šít povlečení a prostěradla v kvalitě, za kterou si opravdu stojí. Vznikl brand Darré, pod kterým nabízeli ložní prádlo na veletrzích.
Poptávka rostla, a tak v roce 2009 začali prodávat i přes e-shop a takto to běželo až do roku 2019. Tehdy bratr Aleše onemocněl a záhy zemřel. Dcera majitele Kristýna tehdy studovala grafickou školu, a tak hned po maturitě v 19 letech musela do firmy nastoupit. Mladá krev přinesla oživení v práci s internetem, rozjela sociální sítě a začala se věnovat grafice a vytváření vzorů, které se digitálním tiskem přenáší na produkty Darré.

Zlomy v prodejích

Dalším zlomem pro rodinnou firmu byl rok 2020, kdy právě Kristýna dokončila nový design e-shopu a nové logo. Covidem se poptávka po ložním sortimentu zastavila, a protože měla firma nakoupeno velké množství látek na výrobu, začala je prodávat jako metráž na šití roušek. České švadlenky v domácnostech skutečně nakupovaly, a tak v té době firmu zachránil prodej látek.
Postupem času však firma začala čím dál více tvořit vlastní originální kolekce povlečení a bytového textilu, díky kterým si uvědomila, jakou cestou se chce nadále vydat. Firma přijala vlastní malířku, která se inspiruje nejen českou krajinou a vytváří malebné vzory, které jsou pak přeneseny na materiály.

Solidnost a vstřícnost

Celou dobu Alešova podnikání stála po jeho boku i ve firmě manželka Gabriela. Má cit na design a detaily, řídí výrobu a mnoho dalších věcí ve firmě. Protože Darré je stále malou firmou, rodina sama říká, že všichni dělají všechno a hlavně je to baví. Do svého kolektivu přijali i dceřina přítele Honzu, který zdokonalil logistické postupy, našel se v natáčení videí a rozjel tak další linku na sociálních sítích. Rodina Kuchařových si uvědomuje, že pouze spokojený zákazník se k nim bude i nadále vracet, proto se soustředí především na vysokou kvalitu svých produktů a skvělý zákaznický servis. Denně díky tomu firma dostává velmi pozitivní komentáře a zprávy na sociálních sítích a dosahuje také vysokého hodnocení třeba na Heurece.

Kvalita a návrat ke kořenům

Návrat ke kořenům je to, na čem Aleš Kuchař staví svoje podnikání. Mnoho jejich předků se věnovalo textilnímu oboru, možná odtud pochází láska k textilnímu řemeslu. Dokonce praděda pocházel z Vysokova, dnešního sídla firmy, takže návrat ke kořenům zde platí doslovně. Tak jako v historii existovala řemeslná čest, i rodina Aleše Kuchaře chce pokračovat v tradici a vyrábět jen to nejkvalitnější. S vědomím vytvářet kvalitu, která dlouho vydrží, se snaží minimalizovat ekologickou zátěž na naší planetě. Vždyť našim babičkám vydrželo povlečení celou generaci. Darré se snaží jít proti konzumu společnosti, eliminovat při výrobě vše, co neprospívá přírodě. Zamýšlejí se nad odpadem, balením do papírových krabic, ale i třeba tím, že při praní jsou bavlněná vlákna menší zátěží pro přírodu než polyesterová vlákna, které jsou v dnešní době trendy. Proto i výběr materiálů je jasný a i při dnešním vývoji nejrůznějších nových moderních materiálů zde zůstanou věrni 100% bavlně. Za kvalitou svých produktů si v Darré stojí natolik, že prodloužili záruku na celý sortiment na 5 let a u ložního prádla poskytují i neomezenou záruku na zipy.

Šíře sortimentu & plány do budoucna

Ta nejjemnější prémiová bavlna, digitální tisk, jedinečné vzory, ručně všívaná saténová stuha a precizní šití, to jsou kolekce povlečení od Darré. Otisk přírody, inspirace českou zemí, jemné propracované kresby, to vše je typickým propojujícím nezaměnitelným prvkem těchto výrobků. K povlečení samozřejmě patří i prostěradla. Zákazníci mohou vybírat z 16 rozměrů a 80 barevných odstínů, což představuje největší výběr u nás. V nabídce naleznete i celou řadu doplňků do kuchyně a koupelny. Díky široké škále sortimentu začala firma vytvářet i dárková balení, jejichž nabídku bude do budoucna dále rozšiřovat. Aby si zákazník mohl ještě lépe vybrat a inspirovat se hotovými výrobky pod značkou Darré, rozhodla se firma vytvořit příští rok ve svém sídle ve Vysokově u Náchoda showroom, kde se budou velmi těšit na osobní setkání se svými zákazníky.

www.darre.cz