Česká mincovna expanduje do zahraničí

Česká mincovna z Jablonce nad Nisou otevřela svou první zahraniční pobočku. V Bratislavě uvedla nový koncept prodejny, ve které slavnostně představila pamětní medaili slovenské prezidentky Zuzany Čaputové. Výrobcem medaile je Mincovna Kremnica, která je na Slovensku partnerem České mincovny.

Po Praze, Brně a Jablonci nad Nisou je Bratislava čtvrtou kamennou prodejnou, ve které Česká mincovna své produkty nabízí. „Dlouhodobě pozorujeme oblíbenost našich produktů u slovenských zákazníků, a proto jsme se jim rozhodli přiblížit a otevřít u nich naši první zahraniční prodejnu. Slovenské hlavní město bylo pro nás jasnou volbou,“ vysvětluje důvody expanze ředitel České mincovny Michal Drtina.

V bratislavské pobočce zákazníci nenajdou jen mince a medaile České mincovny, ale i produkty jejího partnera – Mincovny Kremnica. „Je to pro nás velká čest, že jsme tu získali partnera z těch nejpovolanějších – Mincovnu Kremnica, která je jednou z nejdéle fungujících mincoven na světě,“ dodává Drtina.

Při výstavbě slovenské pobočky Česká mincovna poprvé použila nový koncept vystavování zboží, který umožňuje zákazníkům zážitkovou prohlídku produktů z menší vzdálenosti. Využívá při tom speciální podstavce, které se vyrábějí na 3D tiskárně. Prodejna dále obsahuje multimediální obrazovku a speciální lustry, které vznikly ve spolupráci se společností Preciosa.

„Naším dlouhodobým cílem je poskytnutí co největšího servisu zákazníkům při výběru zboží. Díky novému konceptu jim naše produkty ještě více přiblížíme a ukážeme v tom nejlepším světle, a proto ho chceme v budoucnu přenést i do našich českých poboček. Pro rok 2021 chystáme zejména pro slovenský trh zajímavé realizace, které budou představovat významná místa a události Slovenských dějin. Tak jako jsme uvedli investiční minci Český lev v Čechách, tak připravujeme také investiční minci se slovenským motivem, která věřím, že si své investory najde a možná nejen na Slovensku,“ říká Drtina.

Slavnostního otevření prodejny se mimo mnoha jiných zúčastnili Roman Roth, ředitel odboru protokolu Kanceláře prezidentky Slovenské republiky, Tomáš Tuhý, velvyslanec ČR na Slovensku, Karol Mrva, člen bankovní rady na NBS, Michal Drtina, ředitel České mincovny a Vlastimil Kalinec, ředitel Mincovny Kremnica.