Česká designová svítidla s tradicí

Když v roce 1991 zakládal Milan Šenkýř firmu Osmont, s.r.o., nedovedl si představit, že po 30 letech budou známa designová svítidla pod touto značkou po celém světě. Měl tehdy v úmyslu usilovně pracovat, obklopit se těmi správnými lidmi a mít solidní přístup k partnerům a zákazníkům. A úspěch se nakonec dostavil. Dnes český výrobce interiérového i exteriérového designového osvětlení z obce Hybrálec u Jihlavy patří mezi významné evropské špičky ve svém oboru.

Portfolio pod značkou Osmont tvoří svítidla přisazená, tzn. stropní a nástěnná, vestavná, svítidla závěsná s různými typy závěsu, průmyslová a stolní lampy. Nabízená svítidla jsou vyráběna pouze v České republice a zemích Evropské unie. Svítidla jsou nabízena s žárovkovými, zářivkovými zdroji a také s moderními LED systémy vlastní konstrukce.

Technologie LED

Vlastní konstrukci a vývoji LED systémů pro svá svítidla se společnost věnuje od roku 2009. Tyto systémy prochází pravidelnou modernizací dle světových trendů a jsou designovány na míru jednotlivým svítidlům tak, aby bylo dosaženo co nejlepší homogenity vyzařovaného světla, vysoké účinnosti a energetické úspory. Společně s LED systémy je svítidla možné vybavit nejrůznějšími prvky nadstandardní výbavy, například pohybovým senzorem, nouzovou jednotkou, DALI předřadníkem, Bluetooth ovládáním či možností regulace teploty chromatičnosti – tzv. Tunable White.

Výrobní areál společnosti je vybaven vlastní kovovýrobou, lakovnou, LED osazovací linkou a další přidruženou výrobou. Firma disponuje vlastními vysokokapacitními sklady materiálu a polotovarů. Veškerá svítidla jsou vyráběna na zakázku dle přání a požadavků zákazníka. Design a konstrukce pochází od vlastních vývojářů. Spolupráce při vývoji svítidel dlouhodobě probíhá s českými vysokými školami.

Svítidla se skleněnými stínidly TRIPLEX OPÁL

Historicky se společnost zaměřuje především na produkci svítidel s ručně vyráběnými skleněnými stínidly TRIPLEX OPAL. Zmíněná skleněná stínidla, která společnost nabízí u výrobků již více než 20 let, pochází od profesionálních sklářů z českých a evropských skláren, se kterými společnost dlouhodobě spolupracuje. Spojení TRIPLEX OPAL označuje třívrstvé sklo upravené matováním, které se vyznačuje vysokou kvalitou, sametovým vzhledem a skvělými optickými vlastnostmi. Jednoduchý a elegantní design těchto svítidel je vhodný jak do moderních, tak i historických prostor, především do bytové výstavby či rodinných domů, restaurací, kaváren, hotelů, kulturních středisek, obchodních center, ale i do rehabilitačních zařízení či nemocnic. Další skupinou produktů jsou stolní lampičky, které vhodně doplňují ostatní nabízená svítidla v interiéru.

Svítidla s plastovými stínidly

Svítidla s plastovými stínidly s PC a PMMA tvoří druhou nabízenou skupinu produktů. Tato stínidla se vyrábí ve vlastní lisovně plastů, která se nachází v severovýchodních Čechách. Hlavními přednostmi těchto produktů jsou příjemný vzhled, vysoká odolnost vůči poškození a UV stabilizace materiálu, která zabraňuje jeho stárnutí. Výborné odolnostní a technické parametry v kombinaci s širokou škálou světelných zdrojů zajišťují vhodnost využití tohoto typu svítidel jak v interiéru, tak i v exteriéru. Využití nalézají v bytové výstavbě, ve školách, školkách, v průmyslových prostorách, v garážích či v exteriéru obecně. Obdobně jako u přechozích svítidel jsou i tato nabízena v přisazeném, závěsném a vestavném provedení. Nabídku doplňují také svítidla průmyslová.

Distribuce vyráběného sortimentu probíhá prostřednictvím specializovaných velkoobchodů a maloobchodů s elektrotechnikou či designových studií.

www.osmont.cz