Čedok plní cestovatelské sny již 102 let!

Před 102 lety byla v Praze podepsána ustanovující listina, která začala psát příběh nejstarší cestovní kanceláře u nás. Právě 21. července 1920 tak vznikla tehdy Československá cestovní a dopravní kancelář, kterou veřejnost již přes století zná pod zkratkou ČEDOK. Společnost, která během své historie byla ve vlastnictví státu i několika soukromých vlastníků, je dnes součástí skupiny ITAKA a nabízí na trhu poznávací a pobytové zájezdy do více než sta destinací na pěti kontinentech. Přesně v týdnu, během kterého si cestovní kancelář připomněla své výročí, otevřel Čedok další dvě nové pobočky  –  ve středočeském Berouně a také v Jablonci nad Nisou. Celkem tak v současnosti mohou klienti  navštívit proškolené prodejce v síti 38 poboček v rámci celé České republiky.

„Čedok má za sebou rozmanitou historii a byl u důležitých milníků československé i české historie. Od počátku svého působení určoval trendy cestovní ruchu, přicházel s novými destinacemi, zaváděl nejmodernější dopravní prostředky a v dnešní době v tom stále pokračuje. Veřejnosti známá značka i naše nadčasové firemní logo jsou tak symbolem a pro tisíce lidí i synonymem pro cestování. Na tradici společnosti hrdě stavíme a neustále posouváme naše služby a rozšiřujme nabídku pro různé cílové skupiny. Po neuvěřitelných 102 letech činnosti tak můžeme pořád představovat další novinky, významně investovat do technologií, vlastní pobočkové sítě a zejména Čechy inspirovat k cestování do celého světa,“ okomentoval výročí cestovní kanceláře Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

U příležitosti výročí Čedok rozšířil svou pobočkovou síť o dvě prodejní místa a další plánuje otevřít během následujícího roku. Novou pobočku v Jablonci nad Nisou najdou klienti v obchodním centru Central Jablonec v ulici Komenského 18. Otevřeno je zde šest dní v týdnu, tedy od pondělí do soboty, a v Libereckém kraji se jedná již o třetí provozovnu. V Berouně pak cestovní kancelář otevírá své dveře každý všední den na adrese Hornohradební 96, a pobočka navyšuje prodejní kapacitu ve Středočeském kraji. Přehled všech poboček Čedoku je k dispozici na webových stránkách.

Vybrané milníky z historie Čedoku:

1920 – Začíná se psát příběh Čedoku, zakládá se Československá cestovní a dopravní kancelář

1924 – Vyráží s klienty na první vyhlídkové okružní jízdy s autokary Praga

1939 – Pomáhá Siru Nicholasu Wintonovi s evakuací dětí do Velké Británie

1965 – Pořádá zájezdy na safari do Ngorongoro v Tanzanii

1972 – Je u prvního charterového letu Boeingem 747 Jumbo z Prahy do Indie

1990 – Cestování se vrací, po revoluci organizuje výlety do měst v Rakousku a Bavorsku

2000 – Startuje nová éra, spouští online katalog zájezdů

2016 – Stává se součástí skupiny ITAKA  

2019 – Připravuje nejširší nabídku pobytových i poznávacích zájezdů do více než sta destinací

2021 – Začíná létat přímo z Prahy dálkovým letadlem do exotických destinací

2022 – Otevírá další pobočky a chystá nové koncepty i destinace

Historické události Čedoku jsou shrnuté také ve videu, další informace potom najdete na speciální podstránce.