Caffè Vergnano je oficiální kávou Karlovarského filmového festivalu

Milovníci skvělé kávy a světového filmu si letos přijdou na své. Oba tyto požitky si mohou vychutnat společně v rámci letošního filmového festivalu v Karlových Varech. Caffè Vergnano se stalo oficiálním kávovým partnerem jednoho nejstarších a nejprestižnějších filmových festivalů v Evropě – 58. ročníku Karlovarského filmového festivalu. Tato spolupráce znamená nejen další rozšíření povědomí o značce, ale také možnost být součástí světa kultury a umění, které Karlovy Vary každoročně hostí.

Caffè Vergnano je rodinná italská kávová společnost se sídlem v městečku Santena nedaleko Turína. Jedná se o jednu z nejstarších pražíren kávy v Itálii s kořeny sahajícími až do roku 1882. Každoročně prodá společnost tisíce tun kávy ve více než 90 zemích světa. Její produktová nabídka se skládá z prémiové, vysoce kvalitní kávy, která představuje italské dědictví a autentičnost kávové kultury v celé své kráse.

Karlovarský filmový festival, který se koná každý rok v červenci, je známý svou jedinečnou atmosférou a schopností přitahovat filmové hvězdy i nadšené fanoušky z celého světa. Letošní ročník se bude konat od 28. června do 6. července a očekává se, že festival přiláká přes 13 000 návštěvníků.

„Pro značku Caffè Vergnano to představuje vzrušující příležitost sdílet naši vášeň pro kvalitní kávu s mezinárodním publikem. V průběhu festivalu bude mít možnost prezentovat naše produkty v několika kávových koutcích festivalu a zároveň umožníme návštěvníkům, aby si vychutnali pravou italskou kávu právě od nás. Oficiální zahájení festivalu si nenechá ujít ani ředitelka společnosti Carolina Vergnano, “ říká Kristián Tomčo, manažer značky Caffè Vergnano v Coca-Cola HBC ČR a SR.

Caffè Vergnano uspokojí širokou škálu preferencí. Tajemství špičkové kvality kávových směsí pochází z precizního výběru nejlepších pěstitelů kávy z celého světa, přičemž zrna jsou vybírána a kupována přímo v místě jejich původu.

Výběr kávových zrn vysoké kvality se pojí s bezkonkurenčními zkušenostmi rodiny Vergnano. Produkce kávových směsí probíhá tradičním způsobem s použitím pomalého procesu pražení. V závislosti na druhu kávových zrn se cykly pomalého pražení provádí s použitím různých časů a teplot, aby se dosáhlo dokonalého pražení.

Směsi Caffè Vergnano naleznete v nejlepších světových kavárnách, barech a hotelích a ve více než 170 obchodech Caffè Vergnano 1882 po celém světě. Díky společnosti Coca-Cola HBC si ji můžete letos poprvé vychutnat i v rámci KVIFF.

 

V rámci festivalu jsou všichni návštěvníci zváni do Caffè Vergnano Lounge: A matter of Choice, která je umístěna přímo v KVIFF.TV Parku. Mohou si přijít vychutnat pravou chuť italského espressa nebo některý ze speciálních kávových drinků. Zároveň je pro ně připraven i kávový workshop s mnohonásobným šampiónem, master baristou Fabiem Dotti, který přijede z Itálie a doplňovat ho bude Coffee expertka Tereza Hrabálková.