Bremont představil novou generaci pilotních hodinek Bremont MB Viper

Britský výrobce luxusních hodinek Bremont vytvořil testovací nástroj, aby otestoval svůj manufakturní strojek ENG300, a prošel tak tím nejextrémnějším prostředím, které se rovná technologii vystřelovacích sedadel ve stíhačkách.

Získat podporu renomované britské letecké společnosti Martin-Baker znamenalo, že hodinky musí být navrženy, vyvinuty a vyrobeny tak, aby vydržely to stejné, co piloti, a ještě více. Testovací nástroj, který byl vyvinut, zachytil představu Bremontu a Martin-Bakera, a tak se zrodila limitovaná edice MB Viper – lehký model vyrobený z titanu a eloxovaného hliníku.

Hlavní výzvou k posouvání hranic a pochopení skutečného potenciálu strojku ENG300 bylo projít přísným harmonogramem podmínek testování prostředí. To zahrnovalo testování v extrémních teplotách, vysoké nadmořské výšce a solné mlze.

Za tímto účelem Bremont vyvinul funkční a velmi malé pouzdro izolující otřesy, které bylo možné připevnit k přístrojové desce kokpitu simulátoru Martin-Baker. Testovací přístroj byl poté dále vyvíjen, aby mohl být připevněn k vystřelovací figuríně. A co je nejdůležitější, strojek chráněný patentovaným držákem strojku Anti-Shock prošel skvěle a udržoval si bezvadný čas.

Koncept limitované edice nepochybně osloví sběratele, kteří se zajímají o něco jedinečného a důvěryhodného. MB Viper je prvním modelem z ikonické řady Bremont Martin-Baker, který obsahuje strojek ENG300 viditelný přes ploché zadní pouzdro. 43,5mm matné titanové pouzdro využívá ochranný uhlíkový povlak a střední pouzdro je z eloxovaného hliníku.

Omezeno množstvím pouze 300 kusů, MB Viper představuje nejen jiný designový směr Bremontu, ale je skutečným ztělesněním a reprezentací toho, čeho značka dosáhla ve svém designu, konstrukci a výrobě.

Samonatahovací kalibr ENG352 se může pochlubit 65hodinovou rezervou chodu, křemíkovým krokovým kolem, volně odpruženým vláskem setrvačky a ochranou proti nárazu KIF. Strojek obsahuje rhodiem pokovené můstky a je zapouzdřen spolehlivým držákem Anti Shock společnosti Bremont, který byl vyvinut již v roce 2009, kdy značka poprvé začala spolupracovat s Martin-Baker.

Střed sytě oranžového eloxovaného hliníkového pouzdra je zajištěn čtyřmi rohovými šrouby Torx®, které obepínají dobře čitelný bílý číselník. Hodinové indexy se špičkami ručiček zdobených ve tvaru šipky, jejichž vzor odpovídá vystřelovací rukojeti na vystřelovacích sedadlech stíhaček, jsou opatřeny zelenou luminiscencí.

„Toto je vztah, který pokračuje již více než 15 let. Je to vztah postavený na společné vášni pro inženýrskou dokonalost a britské inovace. Nenapadají mě jiné hodinky, které byly podrobeny tak drakonickému testovacímu plánu a prošly na výbornou. Je opravdu vzrušující, čeho lze nyní v této zemi dosáhnout v horologii. Všichni máme být na co hrdí“, říká Andrew Martin, obchodní ředitel a vnuk Sira Jamese Martina, spoluzakladatele společnosti Martin-Baker.

www.hodinarstvibechyne.cz