AAA AUTO otevřelo nové centrum elektrických vozů v Čestlicích

Největší prodejna zánovních elektrických vozů nabídne na jednom místě 30 až 40 automobilů i podrobné poradenství o elektromobilní problematice.

Nejvýznamnější prodejce zánovních elektromobilů v ČR, společnost AURES Holdings, provozovatel autocenter značek AAA AUTO a Mototechna, otevřela dnes na okraji Prahy v Čestlicích první centrum, specializované na elektromobilitu. Aktuálně v něm soustřeďuje kolem 40 elektromobilů nejrůznějších značek z více než 120, jež AURES momentálně nabízí. Zákazníci mají k dispozici rovněž odborné poradenství při výběru elektroauta, zajišťované speciálně vyškolenými prodejci.

„Zákazník, který si pojede pro zánovní elektromobil, bude mít velkou výhodu, když si bude moci vybrat z velkého množství modelů na jednom místě. Naším heslem je – jeďte tam, kde je široký výběr, a kde problematice rozumějí. Tato nová pobočka splňuje obojí,“ říká ředitel prodeje skupiny AURES Holdings Daniel Luňáček. Výhodou podle něj je, že pobočka v Čestlicích nepatří mezi největší. „To znamená, že máme dostatek prostoru s každým klientem probrat všechny jeho dotazy, všechny parametry, které je třeba pro správný výběr znát. A není to jen samotné auto – bavíme se s klienty o domácím nabíjení, jestli jen kabelem, nebo wallboxem, zda se mu vyplatí fotovoltaika, jestli bude muset nechat udělat revizi domácí rozvodné sítě,“ doplňuje Luňáček.

Skupina AURES Holdings tak otevřením nové pobočky zúročí roky zkušeností, které na trhu s elektromobily získala, a spoléhá přitom na bezkonkurenční nástroje, jež žádný jiný prodejce nenabízí. „Je to zejména certifikát o zdraví baterie a její takzvaný scoring od renomované rakouské firmy Aviloo, který o trakčním akumulátoru elektromobilu poskytne naprosto jedinečné informace. Zákazník si tak může být jistý, že kupuje maximálně prověřené auto, k němuž navíc dostává nadstandardní záruky,“ říká Daniel Luňáček.

Při samotném výběru elektromobilu na webových stránkách AAA AUTO nabízejí na míru vytvořené nástroje, umožňující přímé porovnání nabízených vozů podle nejrůznějších parametrů včetně dojezdu v rozdílných podmínkách (dálnice/město, zima/léto) – teplotu ovzduší si lze posuvníkem upravit a okamžitě tak vidět rozdíly v dojezdu. „Dalším jedinečným pomocníkem při výběru je takzvaný nákladový modul, v němž si zájemce nastaví typ dobíjení svého elektromobilu a může rovnou porovnat jeho provozní náklady s vybraným vozem se spalovacím motorem, ať už benzinovým či dieselovým,“ doplňuje Luňáček.

O elektromobily je podle jeho slov stabilní zájem, což dokládá i aktuálními čísly. „Momentálně je v české inzerci na výběr kolem 1 600 elektromobilů z druhé ruky. V síti AAA AUTO jsme od začátku roku prodali už přes 200 aut, což je stoprocentní nárůst oproti stejnému období loňského roku. A čekáme, že poptávka bude neustále zesilovat s tím, jak se na sekundární trh bude dostávat více kvalitních a cenově dostupných elektromobilů,“ říká šéf prodejů skupiny AURES Holdings.

Těsně před otevřením specializovaného centra vstoupila společnost AURES Holdings jako první prodejce použitých elektromobilů do Elektromobilní platformy ČR, nejvýznamnějšího tuzemského sdružení svého druhu. „Jsme rádi, že naše řady posiluje společnost AURES Holdings, která je velmi aktivní v oblasti sekundárního prodeje elektromobilů a odvádí skvělou práci v oblasti osvěty a vyvracení mýtů. A také nabízí elektromobily za cenu, která je dostupná široké veřejnosti,“ komentuje členství v Platformě její tajemník Lukáš Folbrecht. V tomto týdnu EP například zveřejnila otevřený dopis vedení pražského magistrátu, v němž apeluje na zachování parkovacích výhod pro elektromobily v metropoli.